freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


دادستان کل کشور با تأکید بر این که ریشه‌ فتنه ۸۸ در دستان استکبار جهانی است، بیان کرد: ریشه فتنه و آبشخور آن در اتاق فکر آمریکا، انگلیس و اسرائیل و برخی کشورهای دیگر بوده و اسناد آن نیز به صورت مبین موجود است.

ریشه فتنه در اتاق فکر آمریکا، انگلیس و اسرائیل بوده و اسناد آن موجود استبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بنا بر خبر دریافتی، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در همایش بصیرت، میثاق با امت و ولایت در تبریز، اظهار داشت: حماسه‌ مردم ولایتمدار تبریز در ۸ دی ماه و حضور حماسی مردم شریف ایران در ۹ دی ماه ۸۸ یکی از نقاط عطف و ارزشمند تاریخ انقلاب است.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: حضور امروز مردم تبریز در گرامیداشت روز بصیرت، برگ زرین دیگری بر کتاب قطور پرافتخار سرزمین ولایتمدار آذربایجان‌ شرقی و به ویژه شهر تبریز افزوده و در تاریخ ثبت می‌شود و همچنین برای آیندگان نیز برگ افتخار دیگری خواهد بود.

وی افزود: حماسه ۹ دی در سراسر کشور از ایام‌الله است که باید ضمن بزرگداشت این روز، این حماسه به طور مستمر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و خاطره آن زنده نگه داشته شود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه حماسه ۹ دی سال ۸۸ حاوی درس‌ها و عبرت هاست، گفت: همان گونه که ذکر تاریخ و روزهای سرنوشت ساز تاریخ اسلام حاوی درس ها و عبرت‌های فراوانی برای ماست، این حوادث و حماسه‌ها نیز باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و تبیین شوند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: یکی از دلایل این که به بیان تاریخ گذشگان می‌پردازند، این است که مردم در عصر خود از آن حوادث و وقایع درس عبرت بگیرند.

وی با اشاره به دوران نبوت پیامبر اکرم(ص) در طول ۲۳ سال، افزود: دشمن از همان نخستین روزهای حرکت اسلامی رسول اکرم(ص) به مقابله برخواسته و به هر طریق و ترتیبی که می توانست در جهت مقابله با حرکت جهانی پیامبر توطئه‌چینی کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با تأکید بر نقشه‌های خبیثانه‌ دشمنان اسلام در جهت مقابله با اشاعه‌ دین اسلام، یادآور شد: از زمان فتح مکه که دیگر دشمن نتوانسته بود پیامبر را از مسیر درست خود باز دارد، در نتیجه با همان استراتژی، تاکتیک خود را عوض کرده و حرکت‌های شیطانی خود را نه با پرچم کفر و شرک بلکه با پرچم اسلام آغاز کردند. این جا بود که پیامبر در زمان حیات به این موضوع اشاره کرده و خطاب به عمار گفتند بعد من فتنه‌ای خواهد افتاد.

وی در تعریف فتنه و با بیان این که فتنه در قرآن کریم به معانی مختلفی آمده است، خاطرنشان کرد: حادثه‌ای که موجب اثرات بسیار شکننده در جامعه شده و موجب شکاف و اختلاف می‌شود، فتنه بوده و دقیقا مصداق همان چیزی است که خداوند در قرآن نسبت به آن هشدار داده است.

وی در این راستا یادآور شد: فتنه از این جا آغاز می شود که حادثه‌ای منجر به اختلاف، شکاف، دسته دسته کردن جامعه و قدرت را از تمرکز درآوردن شود؛ این همان طریقی است که از صدر اسلام تا امروز دشمن از آن استفاده می کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری اضافه کرد: اسلام از رحلت پیامبر اکرم (ص) تا امروز دچار فتنه‌های عظیم بوده و در تاریخ نیز اسناد آن موجود است. این حرکت عمومی بوده و شامل حال کلیه مسامانان است، از این رو ما همواره باید مراقب توطئه‌های دشمن باشیم.

دادستان کل کشور با اشاره به این که داشتن بصیرت لازمه‌ مقابله با فتنه‌هاست، تأکید کرد: آن چیزی که مورد تأکید پیشوایان دینی و رهبران راستین ما بوده، داشتن بصیرت است؛ چرا که بصیرت همان دید بلند، عمیق و صحیح است.

وی با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم(ص) به عمار در خصوص فتنه، یادآور شد: طبق فرمایش نبی اکرم (ص) در مواجهه با حوادث و فتنه‌ها، مسلمانان باید معیار و ملاک داشته باشند و این چنین نباشد که هر کس هر چه گفت از آن تبعیت کنیم؛ چرا که داشتن ملاک و معیار برای تشخیص راه درست، دستور رسول خداست.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به فرمایشات رسول اکرم (ص) ادامه داد: وقتی فتنه واقع شد، معیار و ملاک برای تشخیص خط صحیح، حزب امام علی(ع) و مسیر آن است؛ چرا که طبق گفته‌ رسول خدا، حضرت علی(ع) از مسیر حق خارج نمی‌شود و همواره حق و حقیقت با امام علی(ع) است.

دادستان کشور با اشاره به فرموده‌های رسول خدا و ارتباط آن با فتنه‌ ۸۸ تأکید کرد: در مواجهه با فتنه‌ها، اولین معیار ما رسول خدا، احکام الهی و روش ائمه اطهار(ع) است؛ در مرحله‌ بعدی و در زمان غیبت اولیای الهی تبعیت از خط امام راحل بوده که خطش، خط انقلاب است، از این رو معیار برای ما کلمات امام(ره)، وصیت‌های ایشان و همچنین جانشین صالح او رهبر معظم انقلاب است که همواره در مسیر امام خمینی (ره) حرکت می‌کنند.

وی بیان کرد: نکند حرف‌هایی که مقامات در تربیون ها در هر جایگاهی می‌گویند، موجب اختلاف و دودستگی در جامعه شود؛ چرا که حرکت تمامی ما در مسیری است که امام خمینی (ره) رهبر و مقام معظم رهبری راهنمایان آن است.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری تأکید کرد: اگر این افراد محاکمه شوند باید تقاص خون افراد، جسارت‌ به مقدسات و غیره را به موجب قانون پس دهند، چرا که مسبب جریان ۸۸ همین‌ها بودند و اگر چنانچه نظام و عالی‌ترین مقام نظام مصلحت را در این تشخیص دادند که این افراد در خانه مانده و آزاد نباشند تا دشمن روی‌شان زوم نکند، باید حقیقت را پذیرفت.

وی ادامه داد: کسانی که مدعی رفع حصر هستند، سند اعتراف سران فتنه به اشتباه خود و میدان ندادنشان به دشمنان را بیاورند. اگر چنین سندی باشد ما با تمام توان حصر را برمی‌داریم؛ اما نه تنها این کار را نکرده بلکه هنوز هم بر آن اصرار دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری تأکید کرد: اگر چنانچه محکمه‌ای گشوده شود، نتایج آن بسیار شدیدتر از این خواهد بود و اگر اعتقاد دارند که طرف مقابل انتخابات ۸۸ نیز مجازات شود، باید بدانند که طرف مقابل‌شان هرگز در جهت از بین بردن نظام حرکت نکرده و چنین مواردی را در پرونده خود ندارد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: افرادی که اکنون با عنوان  سران فتنه مطرح‌ هستند، وقتی دیدند که آمریکا، انگلیس و فرانسه بر حضور مردم در فتنه ۸۸ تاکید داشته و حمایت می‌کنند، چرا خود را کنار نکشیده و به دشمن میدان دادند؟ در فتنه۸۸، مأموران سفارت انگلیس نیز به صحنه آمده بودند و هدف براندازی نظام را داشتند.

وی بیان کرد: در طول تاریخ انقلاب نیز کسانی را شاهد بودیم که در لباس مرجع تقلید به دنبال براندازی نظام بودند، اما امام راحل چگونه با این افراد برخورد کردند؟ باید بدانیم که این ملت خون داده و هزینه کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دشمن بارها از مردم ایران شکست خورده است، از این رو بیکار ننشسته و در اتاق فکر خود علل شکست‌های خود را تحلیل کرده و راه‌های دیگری را در جهت تضعیف انقلاب اسلامی ایران انتخاب کرده است.

وی با تأکید بر این که استراتژی دشمن یکی است، اما تاکتیک‌شان متفاوت است، گفت: تاکتیک امروزی دشمن نفوذ است که با به کارگیری صدها فرستنده رادیویی و تلویزیونی، حضور در فضای مجازی و غیره برای به تباهی کشاندن جوانان ما تلاش می کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری تأکید کرد: دولت باید امکانات خود را در جهت مقابله با انحرافات در فضای مجازی به کار گرفته و همانند تشکیل ستاد بحران در مواقع زلزله و سیل در رابطه با فضای مجازی نیز ستاد بحران تشکیل داده و این حوزه را مورد اصلاح قرار دهد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: دشمن امروز در صدد سلب اعتماد جامعه از مقامات و مسئولان نظام است و به همین منظور بر روی پول‌های قوه قضاییه مانور دادند و در نهایت نیز طبق بررسی‌ها محرز شد که هیچ خلافی در آن جا انجام نگرفته است.

وی از توطئه‌ جدید دشمن در راستای تغییر ذهنیت مردم نسبت به مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: دشمن در این جهت نیز وارد عمل شده، از این رو مردم باید همواره بصیرت داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶:۳۲ دیده شده : ۲۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۶۸
  • تعداد حاضران : ۲۱۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها