freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

در سومین و آخرین روز از نشست مجلس موسسان فدراسیون دموکراتیک شمال سوریه:
سیستم فدرال دموکرات شمال سوریه رسماً اعلام وجود کرد
سرویس سوریه- مجلس موسسان فدراسیون دموکراتیک شمال سوریه، به طور رسمی طی بیانیه ای آغاز به کار سیستم فدرال دموکرات شمال سوریه را اعلام کرد.
به گزارش کردپرس به نقل از هاوار نیوز، در سومین و آخرین روز از نشست مجلس موسسان فدراسیون دموکراتیک شمال سوریه در رمیلان، این مجلس آغاز به کار سیستم فدرال دموکرات شمال سوریه را بصورت رسمی اعلام کرد. همچنین در این جلسه تصمیمات مهمی اتخاذ گردید و متن قرارداد اجتماعی این فدراسیون تصویب شد. بر اساس مصوبات این مجلس: نام "سیستم فدرال دموکرات شمال سوریه" قطعی گردید و کلمه روژآوا از نام این سیستم فدرالی برداشته شد. همچنین مقرر گردید مردم شمال سوریه نیز به عنوان بخشی از این فدراسیون شناخته شده و در آن سهیم خواهند شد.
در این جلسه، اسناد مربوط به چگونگی حل و فصل بحران سوریه قرائت و تصویب شده است. در مصوبه دیگری قرار شده تا روسای مشترک‌ کنونی این فدراسیون تا انتخابات آتی همچنان در سمت خود باقی بمانند.
 لازم به ذکر است که در نشست مجلس موسسان، نمایندگان کانتون‌ های جزیره، عفرین، کوبانی و هم‌چنین مناطق منبج، شهبا و حلب حضور داشتند. در این هیئت نمایندگی ها افرادی از ملیت‌ های کرد، عرب، ترکمن، سریانی، آشوری، چچن و ارمنی حضور داشتند. هم‌چنین تمامی این افراد در سمت ‌های این فدراسیون به‌ شیوه ‌ای برابر جای خواهند گرفت.
همچنین به نقل از رووداو، منصور سلوم، رئیس مشترک مجلس موسسان سیستم فدرال دموکرات شمال سوریه عنوان کرده است: برای حل و فصل ریشه ای مسائل سوریه باید یک راه حل اساسی طراحی شود. اعلام رسمی سیستم فدرال دموکرات شمال سوریه یک قدم در این راه است. ما ایمان داریم که مسائل خودمان را می توانیم حل و فصل کنیم. بزرگترین مسئله سوریه نبود یک قانون اساسی دموکرات در این کشور است.

کد مطلب: 120883  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۹  |  ساعت: ۱۹ : ۳۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۰:۱۵ دیده شده : ۲۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۹۹
  • تعداد حاضران : ۱۵۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها