freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


9 دی تجلی بصیرت ، ولایت مداری و نفوذ ناپذیری موضوع گفتگوی ویژه خبری امشب بود که دو تن از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی و همچنین یک کارشناس مسائل سیاسی به بحث و بررسی پرداختند.

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ "9 دی تجلی بصیرت ، ولایت مداری و نفوذ ناپذیری" موضوع گفتگوی ویژه خبری امشب شبکه دو سیما بود که "الیاس نادران" و "غلامرضا مصباحی مقدم" از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی و همچنین "سید نظام الدین موسوی" مدیرعامل خبرگزاری فارس به بحث و بررسی پرداختند.

۹ دی باطل السحر فتنه بود

در ابتدای این بحث الیاس نادران نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت شناخت ابعاد فتنه و این که چه ضرورتی دارد که این اتفاق فراموش نشود گفت: ۹ دی باطل السحر فتنه ای بود که می رفت تا همه هستی نظام را زیر سوال ببرد و مخدوش کند ضمن اینکه به اعتراف مسئولین آمریکایی ماجرای فتنه برای ساقط کردن اصل نظام هدف گذاری شده بود.

وی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری، ۹ دی عاشورای انقلاب اسلامی است افزود: اساسی ترین اتفاقی که در عاشورا افتاد این بود که مرزبندی بین حق و باطل ، دین داران و دنیا طلبان و برای همه کسانی که به نوعی بهانه داشتند که نمی دانند مرز حق و باطل کجاست وضعیت را روشن کرد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ۹ دی مرزبندی ها را به طور دقیق مشخص کرد ، ادامه داد: این حماسه تکلیف خائن از خادم و کسانیکه قصد خیانت به ملت را داشتند روشن کرد و مثل همیشه که انقلاب اسلامی مدیون خون ابا عبدالله حسین است در اینجا هم بیرق و خیمه ابا عبدالله به داد این انقلاب و ملت رسید.

نادران با طرح این سوال که من نمی دانم چه کسی می گوید باید فتنه را تمام کرد، گفت: آن کسی که می گوید باید فتنه را تمام کرد آیا فتنه را فتنه می داند ویا آن را به عنوان یک حادثه نگاه می کند، به اعتقاد بنده در جمع هایی که هنوز برای آن ها در خصوص این رخداد شبه وجود دارد باید با هم صحبت کنند تا رفع شبه شود.

عوارض فتنه ۸۸ در حوزه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی تا ده ها سال پاک نخواهد شد

وی تاکید کرد: عوارضی که فتنه ۸۸ در حوزه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی برای کشور به جای گذاشت تا ده ها سال پاک نخواهد شد. 

در ادمه این بحث سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس نیز در همین رابطه گفت: فتنه ماجرای بزرگی با ابعاد مختلف داخلی و خارجی بود که ساحت های مختلفی از جامعه و نظام را تحت تاثیر خود قرار داد.

۹ دی در ظاهر غبار فتنه را شست و کنار گذاشت

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه حضور مردم در ۹ دی در ظاهر غبار فتنه را شست و کنار گذاشت گفت: اما آیا اگر ظاهر فتنه تمام شده باطن آن امکان تکرار ندارد؟

وی با تاکید براینکه باید از فتنه عبرت و تجربه بگیریم افزود: کسانی که معتقدند فتنه تمام شده باید از آن ها سوال کرد که آیا حادثه عاشورا هم تمام شده است؛ مبارزه حق و باطل و فتنه پدیده ای است که در ادوار مختلف و در نقش ها و شکل های متفاوت ظاهر می شود و خیلی جاها هم به هم نزدیک است.

موسوی با بیان اینکه هنوز ابعاد ماجرای فتنه ادامه دارد اظهار داشت: فتنه هم یکی از رخدادهای بسیار مهم در طول عمر انقلاب اسلامی است که بازخوانی، تکرار و مطالعه آن برای عبرت و تجربه گیری لازم است.

غلامرضا مصباحی مقدم دیگر نماینده سابق مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص تبعات اقتصادی فتنه اظهار داشت: آثار اقتصادی فتنه ۸۸ ، ابعاد داخلی، خارجی کوتاه مدت و بلند مدت داشت.

وی به آثار اقتصادی کوتاه مدت فتنه ۸۸ اشاره کرد و افزود: در پی این رخداد، یک احساس ناامنی جدی در کشور خصوصا در تهران حاکم شد که تقریبا طولانی هم شد و منجر به تعطیلی بازارها، رکود کسب و کار و افت فعالیت های اقتصادی کشور شد.

مصباحی مقدم اظهار داشت: در بلند مدت نیز دشمنان نظام فتنه را بهانه کردند و به حساب فتنه ملت ایران را تحت تحریم های شدید قرار داند.

فتنه به حیثیت نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه زد

وی با بیان اینکه هدف دشمنان سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران بود خاطر نشان ساخت: فتنه آثار ناگوار اقتصادی و اجتماعی کوتاه مدت و بلند مدت داشت و ضربه ای به حیثیت نظام جمهوری اسلامی ایران زد که تا مدت ها در سطح منطقه و جهان باقی ماند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته ۹ دی ضرورتا فتنه را به ظاهر در کشور جمع کرد اما عمق فتنه همچنان ادامه آ استمرار دارد و هنوز هم برای برخی ها ابهام آفرینی می کنند و حکایت از این پس کنند که برای بعضی ها هنوز  مسئله حل نشده است.

مصباحی مقدم عنوان کرد: یک جر زدن سیاسی به این صورت که کسی نتوانسته در انتخابات رای بیاورد  منجر به این شد که از نظام جمهوری اسلامی ایران انتقام بگیرد و ظلم بزرگی را نسبت نظام مرتکب شود و رای ملت را به بازی بگیرد و بخواهد آن را خدشه دار نشان دهد.

در ادمه این گفتگو نادران دیگر نماینده سابق مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در خصوص فتنه ناگفته ها و ابهام بسیاری وجود دارد، فتنه را به این دلیل فتنه نامیدند که کسانی که طراح آن بودند به خصوص آمریکایی ها روی این کار سرمایه گذاری و ارتباطات داخلی و بیرونی را با هم تنظیم کرده بودند.

وی عنوان کرد: در گام اول آن ها به بهانه اعتراض به نتیجه انتخابات ، باور پذیری را در قشری از مردم تهران( شمال شهر تهران) تشدید کردند و آن ها را به آمدن به صحنه تعقیب کردند.

نادران تصریح کرد: از آن جا که مردم جنوب تهران می دانستند که به چه کسی رای دادند باور نمی کردند که تقلب شده باشد .

در حال تکمیل...

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۰:۵۰:۱۱ دیده شده : ۱۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۸
  • تعداد حاضران : ۹۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها