freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، سوشما سواراج در این پیام نوشته استمن از دولت ایالت اودیسا درخواست کردم تا یک گزارش در مورد پرونده نرگس اشتری ارائه دهد.

او همچنین نام‌های محمد جواد ظریف و بوریس جانسون وزرای امور خارجه ایران و انگستان و سواراب کومار سفیر هندوستان در ایران را تگ کرده است.

نرگس کلباسی اشتری بانوی نیکوکار ایرانی  است که برای کودکان یتیم و معلول در شرق هند پرورشگاهی ساخته است ولی به دنبال مفقود شدن یک کودک به قتل غیر عمد متهم و چندی پیش از سوی دادگاه رایاگادا در شرق هند به یک سال زندان و 300 هزار روپیه جریمه نقدی محکوم شد.

او پیش از این با توجه به تابعیت انگلیس و سال هایی که در این کشور زندگی کرده بود از سفارت انگلستان در هند در خواست کمک کرده بود ولی پی گیری از سوی آنها انجام نشده بود و نرگس کلباسی موضوع را با سفارت ایران در دهلی نو در میان گذاشته و آنها با توجه به ایرانی بودن پدر و مادر او به سرعت برایش پاسبورت ایرانی صادر و شد.

اشتری که به دلیل این اتهام ممنوع الخروج شده و با احتمال زندان در صورت اثبات اتهام مواجه است ،با انتشار نامه ای در فضای مجازی از دوستان و سفارت انگلیس در هند درخواست کمک کرد، ولی سفارت انگلیس در دهلی نو توجهی به این در خواست نکرده و نرگس کلباسی موضوع را با سفارت ایران در دهلی نو پرونده را مطرح کرد و سفارت کشورمان هم به سرعت برای او پاسبورت ایرانی صادر کرد و حسن نوریان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هم مسئول رسیدگی به این پرونده شد .

نرگس کلباسی همچنین در هنگام سفر  وزیر امور خارجه  کشورمان به هند ملاقاتی با او داشت و محمد جواد ظریف هم در این دیدار و هم در پاسخ به نامه تعدادی از هنرمندان، اساتید و حقوقدانان درمورد نرگس کلباسی ایرانی نیکوکار در هند اعلام کرد که وزارت امور خارجه حمایت از شهروندان ایرانی مقیم خارج اعم از دانشجویان، فرهیختگان، تجار و سایر هموطنان در اقصی نقاط جهان را وظیفه خود می داند و از همه توان و ظرفیت خود برای حمایت از آنان و استیفای حقوق شان استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵:۵ دیده شده : ۸۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۷۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها