freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هدف فتنه گران در سال 88 تضعیف ولایت فقیه بود، گفت: آنها می‌خواستند نور خدا را روی زمین خاموش کنند؛ هرچند اگر این را الان به آنها بگوییم قطعا رد می‌کنند.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در همایش «سوره‌های سرخ» یادواره شهدای قرآنی مدافع حرم که همزمان با سالروز 9 دی در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، با بیان این‌که «مجاهدت تنها به عرصه های جنگ سخت با دشمن محدود نمی‌شود، اظهار داشت: در حوزه‌های دیگر مانند فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و اقتصادی نیز نیازمند مجاهدت هستیم. استقرار یک نظام اسلامی و برپایی عدالت و اخلاق اسلامی به مجاهدت همه از مردم گرفته تا مسولین نیازمند است.

وی همچنین با اشاره به سالروز حماسه 9 دی گفت: فتنه بزرگی که از سال ٧٨ شروع شد ده سال بعد به اسم فتنه ٨٨ بروز کرد و در واقع ادامه همان وقایع بود و ما باید ببینیم بوجود آورندگان و صحنه گردانان این فتنه چه کسانی بودند و چه اهدافی داشتند؟

وی ادامه داد: هدف ایجاد کنندگان فتنه ٨٨ این بود که نور خدا را روی زمین خاموش کنند؛ هرچند اگر این را الان به آنها بگوییم قطعا رد می‌کنند اما مگر ولی فقیه جایگاهش نمایندگی فرمان های الهی در زمین نیست؟ هدف آنها تضعیف ولایت فقیه بود. بعد از فتنه ٨٨ و حماسه ٩دی نصرت الهی شامل حال امت اسلامی شد که مصداق آن توسعه نهضت بیداری اسلامی در منطقه بود.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر این‌که «این توطئه بسیار بزرگ و با برنامه ریزی بسیار دقیق صورت گرفت»، افزود: همه دشمنان و در راس آنها امریکا از این جریان حمایت کردند و فتنه گران هم چه می‌دانستند چه نمی‌دانستند، نتیجه کارشان ضربه به نظام بود.

وی تصریح کرد: علی رغم همه این دشمنی‌ها، توسعه بیداری اسلامی فتح بزرگی بود که بعد از فتنه ٨٨ نصیب امت اسلامی شد و بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی نیز اقتدار و امنیت بی نظیر کشور است به طوریکه هر ناامنی که از بیرون به مرزهای ایران می‌رسد به یک دیواره مستحکم و بلند برخورد کرده و از بین می‌رود. فتنه‌گران از روی نفاق اعلام می‌کردند که به دنبال اصلاح هستند اما مردم بخوبی آنها را می‌شناسند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: همه دنیا همان طور که از صدام حمایت می‌کردند تا خرمشهر آزاد نشود، بسیج شده بودند که نگذارند حلب آزاد شود ولی این شهر آزاد شد و ان‌شاءالله پیروزی های پی در پی چه نظامی و چه فرهنگی و اقتصادی پیش رو خواهیم داشت.

هم‌چنین معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فتنه 88، مسئله پیش پا افتاده و دعوای انتخاباتی نبود، بلکه جنگی بود که ابرقدرت‌ها علیه ملت ایران به راه انداخته و شکست خوردند.

سردار محمدرضا نقدی در همایش گرامی‌داشت سالروز حماسه 9 دی که با حضور اقشار مختلف مردم استان در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، از نهم دی‌ماه به عنوان یوم‌الله یاد کرد و افزود: برخی می‌خواهند حوادث و فتنه 88 را در حد یک دعوای انتخاباتی تنزل دهند، اما واقعیت این چنین نیست.

وی با اشاره به خطبه 11 نهج‌البلاغه که امیرالمومنین (ع) که می‌فرمایند «عمق و عقبه لشگر را نگاه کن»، تصریح کرد: این یک پیام تاکتیکی و رزمی و جنبه دیگر آن پیام بصیرتی و سیاسی است. ممکن است در ظاهر شعارهایی که در حوادث و فتنه سال 88 داده می‌شد برای انتخابات و اختلاف انتخاباتی و تقلب و ... باشد، اما ماهیت اصلی آن چیز دیگری بود.

وی با یادآوری این‌که «بصیرت، توانایی تحلیل ماهیت اصلی وقایع و دیدن عمق حوادث است، نه سطح حوادث»، اظهار کرد: سطح حوادث همان است که در روز عاشورا، کسانی که رزمنده‌های قدیمی جبهه‌های پرافتخار اسلام بودند، در مقابل امام حسین (ع) صف کشیدند که این یک نگاه سطحی است و بصیرت در اینجا یعنی نگاه عمیق به قضایا داشتن است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با بیان این‌که «بصیرت را باید از امام راحل آموخت که از همان زمانی که پرچم مبارزه علیه استبداد ستم‌شاهی را برداشتند، عمق جبهه را دیدند»، افزود: با نگاهی به سخنرانی امام راحل در خرداد 42 می‌بینیم که همه تیرهای اصلی امام بزرگوار به سمت آمریکا و اسرائیل نشانه گرفته شده بود و شاه بازیچه‌ای بیش نبود. وقتی که انقلاب پیروز شد، تروریست‌ها و اشرار در شرق و غرب به جان مردم افتادند که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: «تروریست‌های آمریکایی»، این یعنی اینکه امام راحل به عمق قضایا واقف بودند.

وی ادامه داد: روزهای آغازین جنگ تحمیلی، امام راحل دو بیان داشتند، یکی قبل از حمله جنگنده‌های رژیم بعثی به تهران و یکی هم بعد از این حمله، که در هر دو بیان امام (ره) می‌فرمایند: «صدا آمریکایی». ظاهرا رژیم بعثی عراق در آن زمان هیچ ارتباطی با آمریکا ندارد و حتی جزو موارد تحریمی آمریکا است، اما چند ماه بعد وقتی که صدام احساس فشار و در تنگنا بودن در جبهه را می‌کند و از شکست می‌ترسد، برای اینکه رابطه خود با آمریکا را آشکار کند، دستور به افشا کردن اصل ماجرای شروع جنگ را در رسانه‌ها می‌کند.

وی تصریح کرد: هر چقدر جلوتر می‌رویم، می‌بینیم اتفاقاتی رخ می‌دهد که آمریکا رژیم بعثی عراق را از لیست تحریم خود خارج کرده و به آن‌ها سلاح می‌دهد و وقتی در اواخر جنگ که صدام کم‌کم توان خود را از دست داده، خود آمریکا به طور مستقیم با ناوهای جنگی وارد آب‌های خلیج‌فارس شده و سکوهای نفتی ما را هدف قرار داده و تنها کشوری در دنیا است که برای حمایت از صدام، ارتشی را مستقیما وارد جنگ می‌کند.

نقدی با بیان این‌که «کشف عمق آمریکایی فتنه 88 خیلی ساده است و به بصیرت زیادی نیاز نیست»، اظهار کرد: هر کس اطلاعات و اخبار روز را دنبال کند، خواهد فهمید که ماجرا، ماجرای انتخابات نبود، ماجرا براندازی طراحی شده توسط آمریکا و صهیونیست‌ها بود؛ چرا که از این اتفاقات، رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونسیتی، نخست‌وزیر انگلستان و نخست‌وزیر فرانسه رسما حمایت کردند.

وی با اشاره به این‌که «دفاع‌مقدس هشت ماهه در مقابل جنگ‌نرم، همانند دفاع‌مقدس هشت ساله در جنگ سخت، یک واقعیت انکارناپذیر است»، افزود: واقعیت این است که یک ملت در مقابل همه قدرت‌ها ایستاد. یوم‌الله 9 دی، یک اعجاز است. ایستادگی ملت ایران در برابر همه ابرقدرت‌ها را هم در دوران انقلاب و هم در دوران دفاع‌مقدس تجربه کردیم، اما این‌بار کارستان بود؛ چرا که علاوه بر دشمنان خارجی، کسانی که در کنار نظام بودند و همیشه دنباله‌رو آن‌ها بودیم، این‌بار در کنار دشمن قرار گرفتند، لذا نهم دی نشان داد که مردم بصیرت خود را از دست نداده‌اند.

وی گفت: مردم در جریان فتنه 88، فریب نخوردند و با بصیرت به صحنه آمدند و این بصیرتی بود که از امام حسین (ع) نشات می‌گرفت. زمانی که مردم با بصیرت به صحنه‌ها و حوادث آن روز نگریستند، امام حسین (ع) نور بصیرت را در دل ملت ایران تاباند و همین عشق و محبت به اهل‌بیت (ع) بود که ضربه نهایی را به فتنه‌گران وارد کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با تاکید بر این‌که«مادامی که آمریکا، آمریکا است و رژیم صهیونیستی در فلسطین حاکم است، این فتنه‌ها علیه ما ادامه دارد»، اظهار کرد: وظیفه ما طبق فرموده قرآن، مبارزه تا نابودی فتنه است؛ چرا که آمریکا می‌خواهد به ما القا کند که راحتی و آسایش شما و رونق اقتصادتان در گرو کنار آمدن با من است و این فتنه امروز آمریکا است، تلاش برای وادار کردن ملت ایران به تسلیم، به ایجاد رابطه و کنار آمدن با آمریکا، لذا باید هوشیار بود.

وی با یادآوری این‌که «باید بدانیم راه درست همانی است که ولایت‌فقیه به ما نشان داده‌اند و آن اقتصاد مقاومتی است»، خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم روی پای خودمان بایستیم؛ چرا که با وابستگی به آمریکا مشکلی از هیچ‌کس حل نمی‌شود. تحریم‌های فلج‌کننده آمریکا نه تنها ملت ایران را فلج نکرده، بلکه سرپاتر از گذشته ایستاده‌ایم و این راه را باید ادامه دهیم.

مسؤول روابط عمومی کل سپاه نیز گفت: در جریان فتنه، دشمنان اسلام به ملت معرفی شدند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در مراسم نکوداشت حماسه 9 دی در جمع مردم ارومیه، اظهار داشت: در طول 37 سال حوادث متعدد بر مردم و انقلاب گذشته و با لطف خداوند و رهبری و به برکت پایبندی توده مردم به دین اسلام از بحران‌ها عبور کردیم.

وی در ادامه با اشاره به این‌که «فتنه 88 یکی از عظیم‌ترین فتنه‌ها بود» گفت: انتخابات بهانه است دشمنان اصل نظام نشانه رفته اند. هیچ اتفاقی خلق‌الساعه نیست و برای وقوع آن برنامه‌ریزی می‌شود. در فتنه 88 نیز دشمن برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه ای کرده بود. قبل از فتنه 88 دشمنان شناخته شده‌ای با نظام رویارویی می‌کردند اما در فتنه با افرادی مواجه شدیم که داعیه همراهی با نظام و امام (ره) را داشتند و به ناگاه روبروی رهبری و ملت قرار گرفتند. انقلاب اسلامی به خاطر احیای فرهنگ عاشورا رخ داد اما فتنه 88 با ایستادن مقابل عزاداری سالار شهیدان ماهیت اصلی خود را به نمایش گذاشت و سبب آگاهی ملت از اصل ماجرا شد.

وی با بیان این‌که «فتنه 88 تنها مقطعی بود که دشمن به شدت امیدوار شد»، افزود: در تهاجم صدام، دشمن به این اندازه امیدوار نشده بود چون ملت در برابر تهاجم صدام جبهه گرفته و برای مقابله آماده شدند. امروز از صدام و جنگ خونین او خبری نیست ولی شهدا و جانبازان ما یادآور دلاوری‌ها و سرفرازی این ملت هستند که محصول آن اقتدار جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه است.

مسؤول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به این‌که «در جریان فتنه دشمنان اسلام احیا شدند» گفت: دشمنان این کشور هفت سال است که در منطقه جنگ‌افروزی کرده و همه شیاطین عالم برای چاره‌اندیشی علیه ایران جمع شده اند به همین علت با هجمه به عراق و سوریه برای شکستن مرزهای دفاعی ایران سعی می‌کنند.با وجود همه برنامه‌های دشمنان و آسیب‌هایی که به امت اسلامی وارد کردند ملت مومن و عاشق اهل بیت (ع) خواب دسترسی دشمنان به حرم آل‌الله را به هم زده و مانع از تحقق اهداف آنان شدند.

وی گفت: عدم وتوی قطعنامه علیه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا به این معنی است که با شناخت به وضعیت منطقه به این آگاهی رسیده اند که با جنگ و برنامه‌های نظامی نمی‌شود در مقابل جریان مقاومت ایستاد پس باید از شهرک‌سازی دست بردارند تا جنگ علیه آنان شروع نشده و بازنده جنگ نباشند. قبل از فتنه 88 جریان مقاومت در همه مناطق پیروز شده و موقعیت رژیم صهیونیستی به خطر افتاد همین عامل سبب تحرک آنان و تلاش‌شان برای بر هم زدن نظم ایران و منطقه شد.

وی با اشاره به این‌که «باید جبهه دوست و دشمن را بشناسیم» تاکید کرد: باید از فتنه‌ها و طراحی‌های دشمن آگاهی داشته باشیم و از حماسه 9 دی درس بصیرت بگیریم تا فریب غول رسانه‌ ای دشمن را نخوریم. کسانی که بدترین کارها را به نام ملت انجام می‌دهند برای مردم کم گذاشته و بیشترین خیانت‌ها را به امت می‌کنند.
انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰:۱۳ دیده شده : ۱۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۱۳
  • تعداد حاضران : ۱۹۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها