freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کشاورزان کرمانشاهی توجه کنند؛
تمدید مهلت بیمه کشت‌های پاییزه مناطق گرمسیری استان کرمانشاه تا پایان دیماه
سرویس کرمانشاه- معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: مهلت بیمه کشت‌های پاییزه در مناطق گرمسیری استان تا پایان دیماه و در مناطق سردسیری تا 15 دیماه تمدید شده است.

 به گزارش خبرگزاری کردپرس، علی چاله چاله با اشاره به اینکه بخش کشاورزی همواره با مخاطرات و عوامل خسارت زا مواجه بوده و در صورت بروز خسارت دچار ضرر مالی می گردند،اظهارداشت: در همین راستا کشاورزان لازم است بیمه محصولات را با جدیدت بیشتری دنبال کنند.
وی با بیان اینکه تمدید بیمه کشت‌های پاییزه، با پیگیری های مستمر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، صندوق بیمه محصولات کشاورزی، بانک کشاورزی، خاطرنشان کرد: مهلت مذکور دیگر تمدید نمی گردد لذا کشاورزان در فرصت باقی مانده نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه نماینده صندوق بیمه کشاورزی در مراکز جهاد کشاورزی مستقر هستند، تصریح نمود: کشاورزان با مراجعه به این نماینده‌های بیمه می‌توانند روند بیمه نمودن محصولات خود را انجام دهند.
 وی با اشاره به اینکه تعرفه بیمه محصولات متفاوت بوده و برای هر محصول تعریف شده اضافه کرد: این محصولات شامل گندم آبی، گندم دیم، جو آبی، جو دیم، کلزای آبی، کلزای دیم، سیب زمینی پاییزه و زمستانه، نخود دیم، عدس دیم و چغندرقند می‌باشد.
چاله چاله با بیان اینکه در محصولی مانند گندم آبی با (عوامل خطرعمومی) 75 درصد پوشش داده می‌شود گفت: حق بیمه این محصول 22 هزار تومان بوده که 17 هزار تومان آن را دولت می‌دهد و سهم کشاورز نیز 5هزار تومان می‌باشد که تا حداکثر 2 میلیون تومان بیمه گر تعهد پرداخت خسارت دارد.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: در گندم دیم (عوامل خطر عمومی) نیز پوشش بیمه 75 درصد بوده با کل حق بیمه 56 هزار تومان که شامل 26 هزار تومان سهم کشاورز و 30 هزار تومان را نیز دولت تقبل کرده که حداکثر تعد بیمه گر 600 هزار تومان است.
چاله چاله در پایان یادآورشد: محصولات با عوامل خطر انفرادی نیز دارای تعرفه‌های خود بوده و با نوع کشت تعیین شده است.
 گفتنی است کشاورزان برای اینکه از مزایای بیشتر بیمه برخوردار شوند می‌توانند از بیمه تکمیلی محصولات کشاورزی بهره‌بگیرند.

کد مطلب: 120889  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰  |  ساعت: ۱۶ : ۱۴

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶:۵۶ دیده شده : ۴۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۹۹
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها