freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با کردپرس:
به نفع ترکیه است که با ایران و روسیه در منطقه همکاری کند
سرویس ترکیه- نقوی حسینی طی گفتگو با خبرنگار کردپرس اظهار کرد: ترکیه شاید در استراتژی کلان خود،در جبهه غرب حرکت کند ولی منافع منطقه ای اش ایجاب می کند که با دو کشور ایران و روسیه اشتراک نظر داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به سوال خبرنگار پارلمانی کردپرس در خصوص آینده مذاکرات سه جانبه ایران،روسیه و ترکیه؛ گفت: گفتگوی سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه آثار مثبتی داشته و نمود آن موفقیت هایی است که در سوریه به دست آمده است.

وی ادامه داد:فکر می کنم هم به نفع ترکیه و هم به نفع ایران و روسیه است که این همکاری سه جانبه را حفظ کنند و درتصمیمات بعدی که مهمتر از اتفاقات اخیر است مواضع مشترک داشته باشند و به همکاری ادامه دهند.

نقوی حسینی در پاسخ به این گفته که ترکیه همواره در جبهه غرب حرکت نموده و چگونه امروز مواضع خود را تغییر می دهد،توضیح داد: ترکیه در استراتژی کلان خود شاید در جبهه غرب حرکت کند ولی منافع منطقه ای اش ایجاب می کند که با دو کشور ایران و روسیه اشتراک نظر داشته باشد.

وی افزود:امروز وضعیت منطقه بحرانی است و ترکیه نیز می داند ادامه این شرایط به ضررش تمام خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در جواب به این سوال که ترکیه همواره حامی گروه های تندرو در سوریه بوده شما حضور ترکیه در مذاکرات سه جانبه را چگونه ارزیابی می کنید؟ اذعان کرد:اتفاقات ماه های اخیر ترکیه و تهدیداتی که گروه های تروریستی در این کشور ایحاد کردند کافی است تا ترکیه و همه کشورها متوجه خطر تروریسم باشند و بدانند که تروریسم خطر جدی و واقعی برای آن ها است.

وی با اشاره به خطر تروریسم برای منطقه و جهان گفت:داعش به تازگی کشورهای حوزه خلیج فارس را تهدید کرده و همچنین عربستان صعودی را تهدید نموده ،بنابراین این نوع تهدیدات باید جدی گرفته شود و چشم کشورها به حقیقت باز گردد.

نقوی حسینی تصریح کرد:زمانی که صدام به ایران حمله کرد، همین کشورهای حوزه خلیج فارس از او حمایت کردند.جمهوری اسلامی این اخطار را به آن ها داد که صدامی که امروز مورد حمایت شماست روزی تبدیل به تهدیدی علیه خود شما خواهد شد،ولی آن ها توجهی نکردند و تاریخ به آن ها ثابت کرد که ادعای جمهوری اسلامی درست بود، بنابراین ترکیه هم باید به این واقعیت توجه نماید.

کد مطلب: 120656  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۰  |  ساعت: ۲۳ : ۳۳

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۰:۷:۱۹ دیده شده : ۲۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۹۸
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها