freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


خبرگزاری رسمی چین در مطلبی خاطرنشان کرد هیچ دولتی در آمریکا نمی‌تواند توافق هسته‌ای ایران را نادیده بگیرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه العالم، شینهوا -خبرگزاری رسمی چین - در یادداشتی خاطرنشان کرد توافق هسته‌ای کشورهای ۱+۵ با ایران و همچنین اجرای برجام از جانب هر دولتی در آمریکا از جمله دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آینده این کشور، کنار گذاشتنی نیست. 

خبرگزاری رسمی چین خاطرنشان کرد، ‌آمریکا در شرایطی نیست که بتواند به این توافق مهم پشت کند و حتی اگر دولت آینده بخواهد آن را کنار بگذارد مجبور است توافق جدیدی را جایگزین آن نماید که منافع همه طرفهای ذیربط را در بر داشته باشد. 

خبرگزاری رسمی چین همچنین در تحلیل روز شنبه خود به نقل از شماری از کار‌شناسان آورده است: آمریکا در وضعیت مطلوبی برای چانه‌زنی بیشتر قرار ندارد و نمی‌تواند نسبت به برجام بی‌تفاوت باشد. 

این گزارش ادامه می‌دهد، دولت ترامپ باید چیز بهتری از برجام داشته باشد، در صورتی که به نظر نمی‌رسد توافقی بهتر از این در آینده میسر باشد. 

شینهوا تاکید می‌کند که برآیند شرایط، حاکی از آن است که موضوع پشت کردن ترامپ به برجام تقریبا ناممکن است و آمریکا توافقی بهتر از این بدست نخواهد آورد. 

خبرگزاری رسمی چین تصریح می‌کند: اگرچه ترامپ در کارزار انتخابات ریاست جمهوری شعارهایی در مورد توافق هسته‌ای داد و سخنانی بر ضد آن اظهار داشت، شرایط کنونی متفاوت است و معلوم نیست دولت وی بخواهد واقعا توافق هسته‌ای را نادیده بگیرد. 

البته شینهوا به لابی صهیونیست‌ها و بخصوص بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم با دولت ترامپ هم اشاره کرد و آن را یکی از مسایل موجود دانست اما تاکید کرد که حتی در اسراییل هم بسیاری بر این باورند «برجام در مجموع یک توافق مطلوب برای همه طرف‌ها بوده است».

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۹:۱۵ دیده شده : ۲۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۳۱
  • تعداد حاضران : ۱۸۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها