freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محمدولی روزبهان، اظهار کرد: امسال بالغ بر ۱۳۹ هزار تن برگ سبز چای تولید و به ارزش ۲۳۴ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شد که از این میزان بیش از ۱۹۴ میلیارد تومان بهای برگ سبز چای به حساب چایکاران واریز شد و حدود ۴۰ میلیارد تومان دیگر معادل ۱۷ درصد مطالبات نیز به تدریج در حال تامین و پرداخت تولیدکنندگان است. وی با بیان این‌که دولت پیش از این همه سهم خود از بهای برگ سبز چای را پرداخت کرده و آن را در اختیار چایکاران قرار داده‌ایم، افزود: هم‌اکنون در حال تامین مطالبات چایکاران از طریق پرداخت سهم کارخانه‌های فراوری چای هستیم و آنها نیز ما به ‌ازای فروش چای خشک تولیدی‌شان بدهی خود به چایکاران را تسویه می‌کنیم.

رییس سازمان چای ادامه داد: امسال حدود ۳۱ هزار تن چای خشک تولید شد که دو برابر بیشتر از میزان تولید چای خشک در سال ۱۳۹۳ بود و رکوردی جدید در این زمینه به ثبت رسید و به همین میزان افزایش درآمد چایکاران را در پی داشت.

کاهش ۶۰ میلیون دلاری نیاز کشور به چای وارداتی

روزبهان اعلام کرد: افزایش درآمد تولید چای در کشور سبب شد تا امسال حدود ۱۱ هزار تن کمتر از سال گذشته نیاز به واردات چای داشته باشیم که با احتساب قیمت پنج دلاری این محصول می‌توان گفت که حدود ۶۰ میلیون دلار امسال کمتر از پارسال چای به کشور وارد شده است و همین مقایسه نسبت به دو سال گذشته به حدود ۹۰ میلیون دلار صرفه‌جویی در خروج ارز و کاهش واردات چای خشک به کشور می‌رسد.

افزایش استقبال مردم از چای ایرانی و رونق صادرات

وی خاطر نشان کرد: در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ به ترتیب ۱۴ هزار تن و ۱۹ هزار و ۶۰۰ تن چای خشک ایرانی در بازار خرید و فروش شد و این عدد تاکنون به بیش از ۲۵ هزار تن یعنی معادل ۸۰ درصد تولید امسال رسیده است که نشان‌دهنده افزایش استقبال ایرانیان از چای تولید داخلی است. رییس سازمان چای همچنین در خصوص صادرات این محصول، اظهار کرد: تاکنون حدود ۵۰۰۰ تن چای خشک به کشورهای همسایه مانند ترکیه، عراق، افغانستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است که البته برخی کشورهای اروپایی نیز مشتری چای ایرانی با کیفیت هستند.

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳:۴۴ دیده شده : ۲۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۴۳۶
  • تعداد حاضران : ۱۸۷
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها