freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

مولود چاووش اوغلو:
اجازه نمی دهیم گروههای تروریستی در نشست آستانه حضور یابند
سرویس ترکیه- وزیرخارجه ترکیه اعلام کرد که کشورش در حال رایزنی با دولت روسیه بر سر حضور گروههای سوریه در نشست آستانه است و ترکیه اجازه نمی دهد گروههای تروریستی در این نشست باشند.
به گزارش کردپرس به نقل از A Haber ، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت: در خصوص این که چه گروه هایی در نشست آستانه حضور یابند در حال مذاکره با روسیه هستیم. همه باید این آتش بس را رعایت کنند. نشست آستانه قبل از اعلام آتش بس  فایده ای نداشت.
وی افزود: نمی دانیم دولت مرکزی در چه سطحی در این مذاکرات حضور پیدا خواهد کرد. ولی بر اساس توافقات صورت گرفته هر طرف هیئت اعزامی خود را مشخص خواهد کرد. چیزی که حتمی است این که ما گروه های تروریستی را در نشست نمی پذیریم.
وزیرخارجه ترکیه در ادامه اظهارات خود با اعلام این که به طور قطع آمریکا از پ.ی.د حمایت تسلیحاتی انجام می دهد، گفت: آمریکایی ها هم به خوبی می دانند ما هم به خوبی می دانیم. آمریکا از پ.ی.د حمایت تسلیحاتی می کند. چرا آمریکا از عملیات سپر فرات ارتش ترکیه در سوریه حمایت نمی کند؟ بگذارید واضح بگویم. آمریکا می خواهد در رقه از ی.پ.گ استفاده کند و ی.پ.گ نیز در تلاش برای تکمیل کردیدور خود در شمال سوریه است و به این خاطر به آمریکا فشار می آورد. ی.پ.گ به آمریکا فشار می آورد که اگر قرار به استفاده از نیروهای ما در رقه است باید ترکیه را در رقه ناکام بگذارید و اجازه تکمیل کریدور شمال سوریه را به ما بدهید. آمریکا به قول های خود در خصوص منبج عمل نکرده است. هنوز عناصر ی.پ.گ در آنجا حضور دارند.
چاووش اوغلو در ادامه خاطرنشان کرد: عملیات موصل به خوبی پیشروی نمی کند. باید از نیروهای ارتش عراق و نیروهای محلی حمایت بیشتری صورت گیرد. ما به دولت مرکزی عراق و پیشمرگ های کرد کمک می کنیم. کشور برادرمان عراق باید از ترور رهایی پیدا کند. در خصوص این که سربازان ترکیه به عملیات موصل اضافه شوند تصمیم واضحی گرفته نشده است.

کد مطلب: 120861  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱  |  ساعت: ۱۱ : ۶

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷:۱ دیده شده : ۲۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۱۱
  • تعداد حاضران : ۲۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها