freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

عبادی در گفتگوی تلفنی با اردوغان:
اجازه‌ نمی دهیم از خاک عراق برای تعرض به‌ کشورهای همجوار استفاده‌ شود
سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق در تماس تلفنی رئیس جمهوری ترکیه با وی تاکید کرد که قانون اساسی عراق اجازه نمی دهد که کشورهایی از خاک این کشور برای تعرض به دیگر کشورهای همجوار عراق استفاده کنند.
به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از سایت رسمی دفتر نخست وزیری عراق، این دفتر در بیانیه ای اعلام کرد که حیدر العبادی شامگاه روز جمعه (10 دی/30 دسامبر) در تماس تلفنی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با وی ضمن تاکید بر اینکه قانون اساسی عراق اجازه نمی دهد که از خاک این کشور برای تعرض به دیگر کشورها استفاده شود، افزود: نیروهای عراقی برای تامین امنیت عراق تلاش می کنند تا تمامی مناطق این کشور تحت سیطره عراقی ها قرار گیرد.
این بیانیه حاکی است که اردوغان ضمن تبریک گویی پیروزی های نیروهای دلاور عراقی در نبرد با عناصر گروه تروریستی داعش در عملیات آزاد سازی موصل، بر حمایت ترکیه از عراق و حفظ حاکیمت و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرده و افزوده است که ترکیه تمامی امکانات خود را برای جنگ با عناصری که به اسلام حنیف اهانت می کنند، در اختیار عراق قرار خواهد داد.
اردوغان همچنین در تماس تلفنی خود با عبادی با تاکید براینکه ترکیه اکنون به پیروزی عراق در آینده بسیار نزدیک در موصل چشم دوخته، افزوده است که این پیامی برای کسانی است که می خواهند روابط برادرانه بین دوکشور را هدف قرار دهند.
وی بر اهمیت مبارزه با سازمان های تروریستی در عراق و سوریه از راه های همبستگی و همکاری تاکید کرد و گفت: وحدت و ثبات کشورهای همجوار ترکیه از اولویت های کشورش است.
در این بیانیه آمده است که حیدر العبادی نیز بر اهمیت حفظ حاکمیت عراق و زدودن فوری عوامل تنش و هرگونه تجاوز و حل آن ها از طریق تمرکز بر تلاش های مبارزه با تروریسم و همکاری های سازنده در زمینه های مختلف براساس روابط برادرانه و حسن همجواری و احترام متقابل به حاکمیت یکدیگر تاکید کرد.
نخست وزیر عراق همچنین ضمن اشاره به اهمیت همکاری بین مردم منطقه علیه تروریست هایی که هدفشان نابودی منطقه است، گفت: قانون اساسی عراق اجازه نمی دهد که خاک این کشور ازسوی هیچ کشوری برای اهانت به کشورهای همسایه به کار گرفته شود.
براساس این بیانیه در تماس تلفنی اردوغان با عبادی تلاش های عراق برای آزاد سازی سرزمین های این کشور و بازسازی مناطق آزاد شده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و ترکیه بر علاقه مندی جدی خود برای مشارکت در روند بازسازی این مناطق و سرمایه گذاری و اجرای طرح های مشترک تاکید کرده است.
لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس

کد مطلب: 120930  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱  |  ساعت: ۱۰ : ۲۰

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸:۱۸ دیده شده : ۱۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۱۱
  • تعداد حاضران : ۲۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها