freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: هنوز هم در خصوص عزل و نصب فرمانده راهبر تهران بزرگ که با فشار شهرداری تهران اتفاق افتاده، اصرار دارم و در خصوص آن به مراجع قضایی توضیح خواهم داد.

به مراجع قضایی در خصوص فشار آوردن شهرداری برای جابجایی فرمانده راهبر توضیح خواهم دادبه گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رحمت‌الله حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در نشست خبری خود با موضوع گزارش عملکرد این کمیسیون که امروز برگزار شد، اظهار داشت: سلامت اداری  و مالی از ابعاد سلامت است و ریشه بسیاری از نارسایی‌هایی که شاهد آن هستیم، در ساختار و ترکیب بودجه شکل می‌گیرد.

وی با بیان این که یکی از مشکلات اساسی و اصلی که امروزه با آن مواجه هستیم به افزایش سقف بودجه مربوط می‌شود، افزود: عده‌ای اصرار دارند این سقف را هر ساله افزایش دهند، در حالی که در سنوات گذشته نسبت به کاهش آن اقدام‌ کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که شهر تهران می‌تواند 6 هزار میلیارد تومان از درآمدهای پایدار، درآمد به دست آورد، تصریح کرد: 50 درصد از این درآمد از محل ارزش افزوده بوده و مابقی نیز از سایر درآمدهای پایدار شهرداری به دست می‌آید.

حافظی با تأکید بر این که از میزان 17 هزار و 700 میلیارد تومان، حدود 6 هزار میلیارد تومان آن ناپایدار است، گفت: در حوزه نگاهداشت و مصرف معادل 6 هزار میلیارد تومان در سال هزینه داریم که در تبصره‌های بودجه هر ساله این عدد با ارتقای نجومی فراتر از سقف بودجه به تصویب می‌رسد.

وی با بیان این که در بودجه سال 95 ، 17 هزار و 800 میلیارد تومان بودجه مصوب شد، افزود: در برخی از تبصره‌ها آن را با 20 هزار میلیارد تومان افزایش دادند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این که 37 هزار میلیارد تومان درآمد در بودجه سال 95 پیش بینی شده است، یادآور شد: برای 6 هزار میلیارد تومان آن فضایی ایجاد کردیم که 2 هزار میلیارد تومان از این رقم صرف ساخت شهر شود.

حافظی با بیان این که در سنوات گذشته از محل کسب درآمدهای شهر منابعی را مشخص کردیم، افزود: سال 93 ، 15 هزار و 845 میلیارد تومان مصوب کردیم که 4 هزار و 351 میلیارد تومان آن حاصل تراکم و تغییر کاربری بوده است.

وی اضافه کرد: در سال 94 از میزان 17 هزار و 219 میلیارد تومان بودجه مصوب شده، 7 هزار و 245 میلیارد تومان تغییر کاربری و فروش تراکم درصد مجاز بوده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در سال 95 از مبلغ بودجه 17 هزار و 800 میلیارد تومان، معادل 8 هزار و 900 میلیارد تومان برای تغییر کاربری و فروش تراکم بوده است که این اتفاق‌ها در اصل ریشه ناکارآمدی مدیریت شهری را شکل می‌دهد.

وی با بیان این که با این اتفاقات ساختارهای شهر فرو می‌ریزد و هر روز هوای زیست محیطی برای شهروندان تنگ‌تر می‌شود، تأکید کرد: در 4 سال گذشته سهم عمده درآمدها معطوف به اتوبان سازی شده که این موضوع هیچ کدام از مشکلات شهر را با تمام سرمایه‌گذاری‌های انجام شده نتوانست حل کند.

حافظی با اشاره به گزارش حسابرسی که در 400 صفحه تلفیق پیدا می‌کند، یادآور شد: این گزارش از 400 صفحه به 160 و همچنین از 160 به 69 صفحه تقلیل پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که واردات بین شرکت‌ها و شهرداری در بند بند این گزارش‌ها مشخص شده است، تصریح کرد: در این گزارش نقطه ضعف‌ها مشخص شده، در حالی که در صحن شورا گزارشی درباره حسابرسی نقص‌ها ارائه نشد تا به ایرادات، از سوی مسئولان پاسخی داده شود.

در حال تکمیل...

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲:۱۷ دیده شده : ۲۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۴۱
  • تعداد حاضران : ۲۵۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها