freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی به بررسی روابط آمریکا و روسیه در دوران ریاست جمهوری دونالدترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا پرداخته و نظرات تحلیلگران متفاوت را در این زمینه آورده است.

ولادیمیر فرولوف یک تحلیلگر ساکن مسکو به واشنگتن پست گفت: کرملین ریاست جمهوری ترامپ را شکستی محض برای موضع استراتژیک آمریکا می داند و روسیه باید از این شرایط بهره ببرد.

اما برخی دیگر از تحلیلگران معتقدند که روس ها واقعا با ترامپ و در خصوص بهبود روابط محتاطانه خوشبین هستند؛ زیرا از نظر آن‌ها دولت ترامپ هیچ کدام از قضاوت‌هایی که روس‌ها دردولت باراک اوباما می بینند، ندارد.

به نوشته واشنگتن پست در حالی‌که برخی نگرانند که ترامپ هیچ درک مشخصی از ملاحضات سیاستگذاری و خط مشی در خصوص تهدیدات روسیه ندارد، دیگران معتقدند که ترامپ معامله‌گر، شاید همان شخص مناسبی است که روابط را به مسیر همکاری به گونه‌ای که به نفع امنیت ملی آمریکا باشد، بازگرداند.

دونالد ترامپ حوزه‌های منافع مشترک روسیه، آمریکا را شامل مقابله با ترورسیم، عقب راندن داعش و بعلاوه، مقابله با اشاعه هسته‌ای مشخص کرده است. وی پیشنهاد کرده است که می‌تواند توافقاتی با مسکو درباره سوریه و اوکراین حاصل شود که این موارد نشان می‌دهد، شاید وضعیت دفاعی مستحکم ناتو در مرز غربی روسیه قابل مذاکره باشد. همچنین در خصوص تحریم‌ها ابزار تردید و بدبینی کرده است، البته به غیر از تحریم‌ها علیه ایران و کره شمالی.

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: برخی اظهارنظرهای ترامپ با تناقضات و شکاف‌های سیاسی بزرگ روبرو است. به عنوان مثال، در سوریه همکاری با مسکو برای مقابله با ترورسیم و داعش چگونه بر طرح‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ایران، متحد روسیه تاثیر خواهد گذاشت،کشوری که به دنبال منافع خودش هم درسوریه وهم در عراق است.

مارک دوبوویتز، رئیس اندیشکده آمریکایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها معتقد است که در دوران ریاست جمهوری ترامپ احتمالا تحریم های آمریکا علیه روسیه کاهش خواهد یافت، الحالق تحریم به روسیه به رسمیت شناخته خواهد شد و آمریکا به اوکراین اجازه نخواهد داد که به ناتو یا اتحادیه اروپا بپیوندد، که این‌ها می‌تواند سیگنالی به پوتین باشد مبنی بر این‌که گسترش ناتو متوقف شده است.

مارک دوبوویتز: افزود: به طور همزمان، در ازاء این امتیازات مهم به پوتین شما توافقی برای عقب راندن نفوذ ایران در سوریه و بعلاوه ایجاد تغییر در توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 را بدست می‌آورید.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰:۷ دیده شده : ۲۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۶
  • تعداد حاضران : ۱۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها