freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، علی ابراهیمی با بیان اینکه از تیرماه سال جاری موضوع خروج پتروشیمی شازند از لیست صنایع آلاینده را مورد پیگیری قرار داده‌ام، گفت: اداره کل حفاظت از محیط زیست استان اظهار می‌کند، خروجی دودکش با استانداردها مطابقت دارد. تکلیف مصرف آب این واحد صنعتی، آلودگی آب، خاک و صوت که ایجاد کرده است چه می‌شود.

وی با بیان اینکه این موضوع را با خانم ابتکار مطرح کرده‌ام، عنوان کرد: سفره آب زیرزمینی این منطقه آلوده شده است و هنوز تکلیف اثر چاه شماره هفت این واحد صنعتی مشخص نشده، اثر آلودگی‌های زیست محیطی این واحد صنعتی در منطقه وجود دارد و با تمامی این شرایط شاهد خروج پتروشیمی شازند از لیست صنایع آلاینده بودیم.

نماینده مردم شازند با بیان اینکه پرداخت عوارض آلایندگی در حقیقت پرداخت دیه به مردمی است که از آلودگی‌های زیست محیطی پتروشیمی متضرر شده‌اند، اظهار کرد: اثراتی که این صنعت به دلیل آلاینده بودن در این منطقه ایجاد کرده است، شاید سالیان طولانی نیز قابل جبران نباشد.

ابراهیمی عنوان کرد: موضوع مدیریت محیط زیست، گواهی صادر شده و ابهاماتی که در این رابطه وجود دارد هفته گذشته با خانم ابتکار مطرح شد و به عنوان نماینده شازند این قضیه را مصرانه پیگیری می‌کنم.

وی تاکید کرد: متاسفانه ابزار سنجش کامل نیست و به جای تلاش برای خروج این صنعت از لیست صنایع آلاینده باید اثرات آلایندگی این صنعت بر محیط زیست مشخص شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اداره کل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی به عنوان متولی اصلی این موضوع باید حافظ سلامتی انسان و موجوات و محیط زیست باشد و آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از فعالیت این صنعت باید دیده شود. چطور ممکن است این صنعت بر محیط زیست منطقه تاثیر منفی ایجاد نکرده باشد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰:۱۹ دیده شده : ۲۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۹۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها