freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۴۷۹۴۹

۳۸۱  بازدید

وب‌سایت گجت نیوز - رضا آقامحمدی: این روزها تعداد زیادی از صحنه‌هایی که در فیلم ها و سریال های مختلف می‌بینیم، حاصل کار نرم افزارهای رایانه‌ای و متخصصان جلوه‌های ویژه هستند.

اما هنوز هم کارگردانان زیادی وجود دارند که برای یافتن نماهای مورد نظر خود، سراسر جهان را می‌گردند و تلاش می‌کنند تا جریان زندگی «واقعی‌تری» را به آثار خود اضافه کنند. سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) هم یکی از این آثار فاخر محسوب می‌شود که بسیاری از صحنه‌های آن در مکان‌های باستانی واقعی تهیه شده‌اند. در این مطلب در گجت نیوز قصد داریم نگاهی داشته باشیم به لوکیشن های بازی تاج و تخت و ببینیم که هرکدام از آنها در چه منطقه‌ای از جهان قرار دارند.

 تصاویر لوکیشن های بازی تاج و تخت در دنیای واقعی؛ از بارانداز پادشاه تا جزایر آهن

بارانداز پادشاه (King’s Landing)، دورن (Dorne) و جزایر آهن (the Iron Isles) از آن دست لوکیشن های بازی تاج و تخت هستند که در مکان‌های واقعی فیلم‌برداری شده‌اند. تعداد زیادی از بخش‌های سرزمین خیالی وستروس که قلب جغرافیایی رمان فانتزی جرج آر. آر. مارتین را تشکیل می‌دهد، در کرواسی، اسپانیا و ایرلند شمالی به تصویر کشیده شده‌اند.

جفری موریسن (Geoffrey Morrison) از نویسندگان وب سایت Cnet سفری داشته است به برخی از کشورهایی که لوکیشن های بازی تاج و تخت در آنها فیلم‌برداری شده‌اند و قصد دارد که ما را نیز به همراه خود به این سفر جذاب ببرد. او در این تور مهیج، به تعدادی از کشورهای اروپایی سفر کرده و از مکان‌های دقیق نمایش داده شده در این سریال محبوب عکس گرفته است. جالب است بدانید که در تعدادی از این مکان‌ها (که اکثرشان را آثار باستانی و مراکز توریستی تشکیل می‌دهد) می‌توانید در تورهای ویژه‌ی گیم آو ترونز شرکت کنید و از مکان‌هایی که صحنه‌های مهم سریال در آنجا ضبط شده است، بازدید به عمل بیاورید.


مهمترین لوکیشن های بازی تاج و تخت در کجا هستند؟


هشدار: توجه داشته باشید که برخی از تصاویر و توضیحات آنها حاوی اسپویلرهای داستانی خواهد بود و به کسانی که قصد دارند سریال را در آینده تماشا کنند، توصیه می‌شود که برای حفظ جذابیت داستان، این مطلب را مشاهده نکنند.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶:۵۸ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۱۱
  • تعداد حاضران : ۲۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها