freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اسکندر زند صبح امروز در نشست خبری به برگزاری همزمان نخستین جشنواره ملی کشاورزی ایران و سی و یکمین‌ دوره انتخاب و معرفی کشاورزان برتر اشاره کرد و گفت: برای کاهش هزینه‌ها امسال هر دوی این جشنواره‌ها را همزمان برگزار کردیم، چرا که باید در  اقتصاد مقاومتی همه نکات را در نظر گرفت. وی با اشاره به نقش بالای کشاورزی در اشتغال کشور خاطرنشان کرد: 20 درصد اشتغال در بخش کشاورزی است که نقش بالایی در رشد اقتصادی و امنیت غذایی دارد. به گفته زند: 117 میلیون تن مواد غذایی سالانه در بخش کشاورزی تولید می‌شود و در همین راستا باید در حفظ و معرفی چهره‌های کشاورزی برای جاذبه در این بخش استفاده کنیم. وی در توضیح بیشتر برگزاری جشنواره اظهار داشت: معرفی تولید‌کننده‌های برتر و افراد شاخص در عرصه تولید و همچنین معرفی افراد اثرگذار در سایر بخش‌ها مانند تجاری‌سازی و دانش بنیان در این جشنواره محقق می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ایجاد انگیزه در کشاورزان برتر و ارتقاء و جایگاه اهمیت کشاورزی را از اهداف برگزاری جشنواره ملی کشاورزی برشمرد و گفت: شاخص اصلی انتخاب کشاورز نمونه رعایت الگوی اقتصاد مقاومتی و در عین حال تولید در کنار کمیت و کیفیت بوده است، مضاف بر آنکه استفاده مناسب از نهاده‌ها و آب و خاک،‌ استفاده‌ از روش‌های مدیریتی نوین به ویژه در آبیاری و استفاده از ماشین‌آلات بومی در این زمینه به عنوان شاخص‌های تاثیرگذار در نظر گرفته شده است. زند اظهار داشت: در این جشنواره 118 نفر از افراد نمونه شامل 102 تولید کننده برتر و 16 پژوهشگر در بخش کشاورزی معرفی خواهند شد مضاف بر‌ آنکه 17 نمونه در بخش دام، طیور و آبزیان نیز انتخاب می‌شوند. وی با اشاره به میزان افزایش بهره‌وری در هکتار در تولید محصولات مختلف در افراد نمونه گفت: کشاورزان نمونه را در مناطق دیم با بالای 400 میلی‌متر و زیر 400 میلی‌متر جدا کرده‌ایم، مضاف بر آنکه ملاک انتخاب در مناطق گرمسیر و سردسیر نیز به صورت جداگانه بررسی شده است. چون شرایط تولید در این دو منطقه با یکدیگر متفاوت است، به عنوان نمونه در گندم آبی کشاورز نمونه 12 هزا و 435 کیلوگرم در هر هکتار تولید داشته است.

زند اضافه کرد: میزان برداشت برنج از نوع شیرودی در هر هکتار 13 تن و ذرت دانه‌ای 18 تن در هکتار است و همچنین کشاورزان نمونه 154 تن چغندر در هکتار برداشت کرده‌اند. به گفته رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشت پاییزه و بهاره را همچنین از هم جدا کرده‌ایم، به طوری که سیب درختی 123 تن و پسته 12.5 تن و مرکبات 94 تن توسط کشاورزان نمونه برداشت شده است. زند به اهمیت نگهداری از بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: سالانه 50 هزار نفر از تعداد کشاورزان کشور کم شده و اگر هزینه را صرف ماندگاری در روستاها نکنیم با معضلاتی همچون مهاجرت بی‌رویه به شهرها و کاهش سطح زیر کشت مواجه می‌‌شویم.

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶:۳۰ دیده شده : ۱۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها