freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1383993/40  زمان: 19:00  1395/10/11  بازدید: 2,661

تقابل امیر قلعه نویی و علی دایی در فینال جام حذفی چهاردهمین با حاشیه ها و نکات زیادی برگزار خواهد شد.

به گزارش "ورزش سه"، با صعود تراکتورسازی و امیر قلعه نویی به فینال جام حذفی، سرمربی پر افتخار تراکتورسازان باید فینال لیگ را برابر همبازی قدیمی و البته رقیب همیشگی اش در سال های گذشته برگزار کند. دیداری که 21 اردیبهشت ماه در ورزشگاه اروند خرمشهر در حالی برگزار خواهد شد که جدال این دو تیم بیش از هر چیزی تحت تاثیر نام این دو سرمربی خواهد بود:


قهرمانی های پرتعداد
امیر قلعه نویی و علی دایی از جمله سرمربیان لیگ برتری هستند که سابقه قهرمانی لیگ و جام حذفی را در کارنامه خود دارند. هر چند این دو سرمربی تا به امروز با تیم های تراکتورسازی و نفت تهران طعم قهرمانی را نچشیده اند اما امیر قلعه نویی در ادوار لیگ برتر و جام حذفی، 5 قهرمانی لیگ و 2 قهرمانی جام حذفی را در کارنامه خود دارد و عنوان پر افتخارترین مربی لیگ برتری را یدک می کشد. علی دایی نیز به عنوان مربی بازیکن با سایپا در لیگ ششم قهرمانی را تجربه کرده و البته پیش از این با پرسپولیس نیز سابقه دو قهرمانی در جام حذفی را در کارنامه دارد تا هر دو سرمربی، تجربه دو قهرمانی جام حذفی در کارنامه داشته باشند.

 

 

کفه سنگین بازی های رودررو به نفع قلعه نویی
دایی و قلعه نویی تا به امروز در دوازده دیدار برابر یکدیگر قرار گرفته اند. در این 12 دیدار، 6 مسابقه با نتیجه تساوی به پایان رسیده و 6 دیدار نیز با پیروزی امیر قلعه نویی خاتمه یافته تا علی دایی در حالی برابر قلعه نویی قرار بگیرد که برای فتح جام، نیاز به یک طلسم شکنی دارد. آخرین نبرد این دو سرمربی در هفته پانزدهم لیگ برتر انجام شد که تراکتوری ها در نهایت با دو گل در این بازی ها به برتری رسیدند. اولین نبرد این دو سرمربی به سال 87 باز می گردد که قلعه نویی و تیم تحت هدایت او مس کرمان، با نتیجه دو بر یک موفق به شکست دایی و سایپا شد.

 

 

 

 

جای خالی دایی در دیدار فینال
علی دایی اما بعد از حاشیه های عجیب ورزشگاه نقش جهان، از کنار زمین اخراج شد تا سرمربی تاثیر گذار نفتی ها فینال جام حذفی را از سکوها نگاه کند تا امیر قلعه نویی نیز که رفتارهای او در جریان بازی کم شباهت به رفتارهای دایی نیست، یک گام از رقیب خود در فینال جلو باشد.

 

 

 

 

از دشمنی تا دوستی
علی دایی و امیر قلعه نویی رابطه پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشتند. این دو سرمربی تاثیر گذار فوتبال ایران که تجربه نشستن روی نیمکت تیم ملی را با نتایج نه چندان خوب در کارنامه خود دارند، این روزها رابطه گرم و نزدیکی با یکدیگر دارند اما مصاحبه دایی علیه قلعه نویی بعد از جدایی از نیمکت تیم ملی تا مدت ها رابطه این دو نفر را تحت تاثیر قرار داده بود. عدم واکنش قلعه نویی به صحبت های دایی و گذر زمان باعث شد تا این دو مربی پرافتخار لیگ این روزها رابطه خوبی داشته باشند.

 

 

ای کاش فینال مانند دربی نباشد
این دو سرمربی که تجربه برگزاری دربی پایتخت را به عنوان سرمربی در کارنامه خود دارند، در دو دربی پایانی خود در لیگ سیزدهم نمایش های بسیار بدی داشتند. پرسپولیس و استقلال در دو دیدار لیگ سیزدهم که با هدایت قلعه نویی و دایی برابر یکدیگر قرار گرفتند، با دو تساوی بدون گل بازی خود را به پایان رساندند تا هر دو دیدار دربی لیگ سیزدهم از بدترین بازی های میان این دو تیم باشد. هواداران فوتبال باید امیدوار باشند تا این دو سرمربی بی توجه به حساسیت های فینال جام حذفی آخرین نبرد فصل را با نمایشی متفاوت برگزار کنند.


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۶:۴ دیده شده : ۳۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۸
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها