freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


روزنامه السفیر لبنان امروز اعلام کرد به علت مشکلات مالی، بعد از ۴۲ سال فعالیت، امروز آخرین شماره اش را منتشر کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه السفیر که سال 1947 با شعار "فریاد بی صداها" تاسیس شد، در صفحه نخست شماره امروز شنبه خود، سرمقاله‌ ای با تیتر "ملت بدون السفیر" منتشر کرده است.

این روزنامه، تعطیلی خود را به بحران های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی لبنان و منطقه ربط داد و نوشت: السفیر خسته شده است اما نمی خواهد که در عرصه تعطیلی پیشقدم باشد بویژه این که نور امیدی در افق پیشرو می بیند.

این روزنامه به کارکنان خود اعلام کرد تمام حق و حقوق مالی خود را اواسط ماه آینده دریافت خواهند کرد.

در این سرمقاله نوشته شده است: اقتصاد لبنان وضع خوبی ندارد و سیاست آن نیز این چنین است. بازتاب و تاثیر این وضعیت را می‌ توان در مطبوعات مشاهده کرد.

این در حالی است که تلال سلمان، سردبیر روزنامه السفیر چندی پیش خبر از تعطیلی این روزنامه داده و علت آن را کاهش درآمد مطبوعات و مشکلات سیاسی لبنان عنوان کرده بود.

در سرمقاله السفیر نوشته شده است: به رغم آن که لبنان از خشونتی که در سال‌های اخیر منطقه را دربرگرفته تا حدی مصون مانده است اما از آثار اقتصادی و سیاسی در امان نمانده و مطبوعات لبنان نیز که زمانی پویایی زیادی داشتند، تحت تاثیر این اوضاع قرار گرفته اند.

السفیر ماه مارس گذشته تصمیم به تعطیلی گرفت اما اندکی بعد از این تصمیم صرف نظر کرد و تصمیم گرفت تعداد صفحات خود را از 18 صفحه به 12 صفحه کاهش دهد.

روزنامه السفیر لبنان که گفته می شود در سال های اخیر به حزب‌الله لبنان و دمشق نزدیک شده است، آشکارا به مقابله با سیاست های آمریکا در قبال منطقه پرداخت.

رای الیوم در گزارشی نوشت: سایر رسانه های لبنان نیز از بحران مالی رنج می برند و این امر باعث شده است این رسانه ها شماری از کارکنان خود را با وجود داشتن سوابق طولانی، اخراج کنند.

روز گذشته اتحادیه نویسندگان مطبوعات لبنان با انتشار بیانیه تندی، اوضاع کنونی مطبوعات و رسانه های این کشور را بحران ملی بزرگی توصیف کرد که دولت باید چاره ای برای آن بیندیشد و به ظلم در حق بیش از 10 هزار خبرنگار و کارکنان رسانه های خبری لبنان پایان دهد.

اولین شماره روزنامه السفیر در 26 مارس سال 1974 منتشر و این روزنامه موفق شد، شهرت زیادی در کشورهای عربی و اسلامی کسب کند.

خبر تعطیلی السفیر در حالی است که پیش از سردبیر این روزنامه در فروردین ماه خبر توقف انتشار را اعلام کرده بود اما امروز به طور رسمی السفیر تعطیل شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۵:۱۲ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۳۱
  • تعداد حاضران : ۱۶۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها