freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


نیروهای دولتی سوریه صدها جعبه مهمات ساخت آمریکا را در مناطق شرقی حلب کشف کرده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پرس تی وی ؛ نیروهای دولتی سوریه هم‌زمان با جستجوی مناطق مختلف حلب برای یافتن مهمات و تجهیزات نظامی باقیمانده از پیکارجویان تکفیری، صدها جعبه مهمات ساخت آمریکا را در مناطق شرقی این شهر کشف کرده‌اند.

به گزارش یک روزنامۀ روسی، این جعبه‌ها در چند انبار تسلیحات پیکارجویان در حلب کشف شد. براساس این گزارش، ارزش این تسلیحات میلیون‌ها دلار است.

در ادامۀ این گزارش آمده است «این اقلام در پوشش کمک بشردوستانه برای پیکارجویان ارسال شده بود.»

نیروهای ارتش سوریه همچنین یک کارگاه بزرگ را در شهر حلب کشف کردند که پیکارجویان تکفیری جیش‌الفتح از آن برای ساخت تسلیحات شیمیایی با استفاده از قطعات و تجهیزات آمریکایی استفاده می‌کردند.

یک منبع آگاه نظامی که به نامش اشاره نشده است گفت بر روی چندین بستۀ کشف‌شده در این کارگاه کد سه هزار و هشتاد و دوی سازمان ملل نقش بسته بود که به معنای آن است که این بسته‌ها حاوی مواد خطرناک برای محیط‌زیست هستند.

چندی پیش نیز کارگاه‌هایی در شرق حلب کشف شد که تروریست‌ها از آن‌ها برای اضافه کردن مواد شیمیایی سمی به بمب‌ها استفاده می‌کردند.

گروه‌های تروریستی نظیر داعش و جبهۀ فتح الشام که قبلاً به جبهه‌النصره معروف بود، چندین بار از مواد سمی نظیر گاز کلر برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و نیروهای دولتی سوریه استفاده کرده‌اند.

دولت سوریه، عربستان سعودی، قطر و ترکیه را به تأمین تسلیحات ممنوعه برای پیکارجویان متهم می‌کند.

هرچند سوریه اکتبر 2014 پس از پیوستن به کنوانسیون منع استفاده از تسلیحات شیمیایی سازمان ملل، سلا‌ح‌های شیمیایی خود را نابود کرد اما حملات شیمیایی به غیرنظامیان و نیروهای دولتی این کشور هیچ‌گاه متوقف نشده است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۵:۱۶ دیده شده : ۱۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها