freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


ایتالیا قصد دارد شمار بیشتری از پناهجویان غیرمجاز را اخراج و مراکز بازداشت جدیدی نیز برای نگهداری این مهاجران پیش از اخراج، تاسیس کند.

اخراج شمار بیشتری از پناهجویان غیرمجاز در ایتالیابه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از رویترز، «فرانکو گابریلی» رئیس پلیس ایتالیا در نامه ای که یک هفته پس از کشته شدن مهاجم بازار کریسمس برلین در حومه میلان، به پاسگاه های پلیس سراسر این کشور ابلاغ شد، به ماموران دستور داد تلاش ها و فعالیت هایشان را برای شناسایی و اخراج مهاجران، افزایش دهند.

بر این اساس، ماموران پلیس باید در برابر فشار فزاینده مهاجرتی بین المللی که بی ثباتی و تهدیدها را به دنبال دارد، به اقدامات فوق العاده برای مهار و اخراج بیگانگان غیرمجاز دست بزنند.

همچنین یک منبع وزارت امور داخلی ایتالیا گفت: «مارکو مینیتی» وزیر امور داخلی این کشور قصد دارد براساس درخواست های مکرر کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا، چند مرکز تازه نگهداری مهاجران پیش از اخراج آنان تاسیس کند.

موضع سرسخت و شدید علیه مهاجران که در صفحه نخست روز شنبه چند روزنامه ایتالیایی بازتاب داشت، نخستین تغییر عمده سیاست دولت پائولو جنتیلونی از هنگام به قدرت رسیدن وی در میانه ماه دسامبر و در پایان سالی به شمار می رود که تعداد بی سابقه ای از مهاجران با قایق وارد این کشور شده اند.

هر چند متئو رنتسی با تاسیس پاسگاه ها و مراکزی برای شناسایی و انگشت نگاری مهاجرانی که وارد سواحل ایتالیا می شوند، موافقت کرده بود، اما از ساخت مراکز بزرگ نگهداری مهاجرانی که درخواست پناهندگی آنان پذیرفته نمی شود و واجد شرایط پناهندگی شناخته نمی شوند، خودداری کرد.

این منبع گفت: در حالی که اکنون تنها چهار مرکز نگهداری پناهندگان پیش از اخراج با حدود 360 تخت در ایتالیا وجود دارد، اما وزارت کشور قصد دارد حدود 16 مرکز دیگر با دستکم یک هزار جا افتتاح کند.

این مراکز می توانند تنها بخشی از مهاجران فاقد مجوز اقامت را جای دهند که گمان می رود در ایتالیا زندگی می کنند.

اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) اعلان کرد: از بیش از 27 هزار حکم اخراج که در سال 2015 در ایتالیا صادر شده است، تنها کمتر از پنج هزار نفر اخراج شده اند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز خواستار تلاش های بیشتر برای اخراج کسانی شده است که فاقد صلاحیت برای دریافت حمایت بین المللی هستند، اما این روند آهسته و پرهزینه و مستلزم توافقنامه های دوجانبه با کشورهای مبدا مهاجران است.

ایتالیا در حال حاضر تنها با چند کشور آفریقایی توافقنامه های دوجانبه امضا کرده است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۵:۳۳ دیده شده : ۲۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۵۲
  • تعداد حاضران : ۱۸۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها