freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


نماینده دائم روسیه در سازمان ملل پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه گفت: از اعضای شورای امنیت می خواهم در صورتی که نمی توانند از تلاش های ما حمایت کنند پس اوضاع را پیچیده نکنند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از العالم، ویتالی چورکین پس از تصویب پیش نویس قطعنامه روسیه و ترکیه درباره حمایت از آتش بس سوریه در شورای امنیت سازمان ملل درسخنانی گفت: قطعنامه ای که امروز تصویب شده است بر ضرورت پایبند بودن به آتش بس و توقف درگیری ها و گفتگو در آستانه قزاقستان تاکید دارد و هیئت گروه های معارض برای اولین بار با یکدیگر دیدار می کنند.

وی افزود : رسیدن به این توافق براساس قطعنامه های 2254 و 2268 شورای امنیت بوده است. بسیار مهم است که شورای امنیت از تلاش های روسیه و ترکیه حمایت کند. من امروز نمی خواهم از هیچ طرفی انتقاد کنم ولی می خواهم برای شرکای خود یادآور شوم که این روند بسیار پیچیده است. رسیدن به قطعنامه امروز براساس تلاش های گسترده بوده است. از اعضای شورای امنیت می خواهم در صورتی که نمی توانند از تلاش های ما حمایت کنند پس اوضاع را پیچیده نکنند و به دنبال ایجاد شک و تردید در توافقات سابق نباشند و این توافقات را به گونه خاص خود تفسیر نکرده و از جملات کلیشه ای استفاده نکنند.

چورکین یادآور شد استفاده از این عبارات کلیشه ای نمی تواند نتیجه ای حاصل داشته باشد. باید به صورت جدی تلاش و این مسئله را تضمین کنیم که در سال 2017  می توانیم بحران سوریه را حل کنیم. ما بر این باوریم در صورتی که جامعه بین المللی به دنبال محقق کردن منافع ملت سوریه و صلح و ثبات منطقه باشد، می تواند به بحران این کشور پایان بدهد.

وی خاطرنشان کرد از همه اعضای شورای امنیت که از این قطعنامه حمایت کردند، تشکر می کنم. همچنین از تلاش های جدی نماینده ترکیه و هیئت نمایندگی این کشور در طول یک سال گذشته تشکر می شود. ما تا دقایقی دیگر به پایان سال جاری نزدیک می شویم و دشوار بود که به حل و فصل بحران سوریه برسیم ولی توانستیم سالجاری را با تصویب قطعنامه با اجماع نظر به پایان برسانیم. این وضع نشان می دهد در صورتی که اعضای شورای امنیت بخواهند با یکدیگر همکاری کنند می توانند تصمیمات مهمی بگیرند.

نماینده روسیه تصریح کرد در سال جاری تلاش های مختلفی برای حل بحران سوریه صورت گرفته است و سرگئی لاوروف و جان کری وزرای خارجه روسیه و آمریکا نشست های زیادی داشته اند و در پی این نشست ها توافقات جدی حاصل شد ولی به دلایلی مختلفی که نمی خواهم به آن اشاره کنم، به این توافقات عمل نشد. روسیه و ترکیه و سوریه در گفتگو با گروه های معارض توانستند در پایان سال جاری به توافقاتی برسند و این توافقات به عنوان سند رسمی شورای امنیت ثبت شده است. این تلاش ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد شنبه شب قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره آتش بس در سوریه را تصویب کرد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۰:۴۰:۴۵ دیده شده : ۲۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۹۹
  • تعداد حاضران : ۱۵۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها