freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کریم نوری از رهبران حشد الشعبی عراق:
اجازه‌ حضور گروه‌های مخالف ایران و ترکیه‌ را در خاک عراق نمی دهیم
سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی پیشین حشدالشعی عراق تاکید کرد که‌ این نیروها طبق قانون اساسی عراق اجازه‌ حضور گروه‌های مخالف ترکیه‌ و ایران از جمله‌ پ.ک.ک را در خاک عراق نمی دهند؛ چرا که‌ این حضور به‌ معنای مشروعیت بخشیدن به‌ دخالت این کشورها در عراق است.

به‌ گزارش کردپرس در پی تشدید تنش های میان حزب دمکرات و پ.ک.ک بر سر ماندن نیروهای پ.ک.ک در شنگال و پافشاری حزب دمکرات برای خروج آنان از منطقه‌، کریم نوری از رهبران حشد الشعبی عراق و سخنگوی پیشین این نیروها، طی گفتگو با شبکه‌ تلویزیونی روداو،  تاکید کرد که‌ نیازی به‌ حضور نیروهای پ.ک.ک در عراق و شنگال نیست.
وی در گفتگو با این شبکه‌ تلویزیونی متعلق به‌ حزب دمکرات (پارتی) با اشاره‌ به‌ اینکه‌ هیچ ارتباطی میان حشدالشعبی و پ.ک.ک وجود ندارد، افزود که‌ قانون اساسی عراق اجازه‌ استفاده‌ از نیروهای مسلح خارجی در داخل مرزهای این کشور را نمی دهد و به‌ همین دلیل حشدالشعبی نیز اجازه‌ حضور نیروهای مخالف ترکیه‌ و ایران از جمله‌ پ.ک.ک را در عراق و شنگال نمی دهد؛ چرا که‌ حضور این نیروها مشروعیت بخشیدن به‌ دخالت ترکیه‌ و ایران در امور داخلی عراق است.
این درحالی است که‌ پیشتر شایعاتی در مورد پرداخت حقوق به‌ نیروهای وابسته‌ به‌ پ.ک.ک در شنگال از سوی دولت عراق منتشر شده‌ بود؛ اما کریم نوری با تکذیب این شایعات گفت که‌ باید احزاب کردستانی در اقلیم کردستان از جمله‌ حزب دمکرات و اتحادیه‌ میهنی فعالیت ها و تحرکات پ.ک.ک را محدود سازند و از این طریق اجازه‌ ندهند که‌ دخالت ترکیه‌ در عراق مشروعیت یابد.
حزب دمکرات با نیروهای وابسته‌ به‌ پ.ک.ک که‌ پس از حمله‌ داعش به‌ شنگال به‌‌ منطقه‌ آمده‌ و در آن حضور دارند، دارای اختلافات شدید است و مصرانه‌ خواستار خروج آنان از شنگال است و تهدید کرده‌ که‌ به‌ این منظور به‌ نیروی نظامی نیز متوسل می شود.
در مقابل، پ.ک.ک نیز، حزب دمکرات را به‌ تسلیم شنگال به‌ داعش متهم کرده‌ و تاکید می کند هدف حضور نیروهایش در شنگال دفاع از ایزدی ها است و تا زمانی که‌ تهدید علیه‌ شنگال وجود دارد در منطقه‌ باقی مانده‌ و هیچ نیرویی نمی تواند آنان را از شنگال بیرون براند.
در همین حال برخی اخبارغیر رسمی نیز از مذاکراتی میان پ.ک.ک و حزب دمکرات برای توافق در مورد چگونگی خروج نیروهای نظامی پ.ک.ک از شنگال، خبر می دهند.

 لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس


 

کد مطلب: 120952  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲  |  ساعت: ۸ : ۴۵

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۸:۴۶:۳۸ دیده شده : ۲۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۶۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها