freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


شهروز برزگر در گفت‌وگو با ایسنا در تحلیلی از افزایش طرح بین آمریکا و روسیه با اخراج دیپلمات‌های روس است، آمریکا گفت:‌ حوادث ایجاد شده در چند روز اخیر ناشی از اختلاف بین جمهوری خواهان و دموکرات‌هاست. اوباما می‌خواهد بعد از خودش ویرانه‌ای از روابط با کشورهای دنیا به جای گذارد که پوتین هوشمندانه اجازه این کار را نداد؛ موضوعی که خوشایند ترامپ نیز واقع شد.

به گفته وی، پوتین با اقدام هوشمندانه در انجام ندادن اقدام مقابله به مثل نشان داد که نمی‌خواهد سطح روابطش را با آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ کاهش پیدا کند البته تحلیل دقیق در این باره منوط به نحوه مواجهه ترامپ با این موضوع بعد از روی کار آمدن است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  این اقدام اوباما را اعتراضی به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانست و گفت:  این اقدام نشان می‌دهد که در داخل آمریکا جنگ داخلی در حال رخ دادن است که این برای مخالفان استکبار خوشایند است.

وی ادامه داد: اوباما خواست با این اقدام با یک تیر دو نشان بزند؛ اول آنکه داخل کشور این موضوع را به افکار عمومی تحمیل کند که توانسته دیپلمات‌های روس را از کشورش خارج کند و پوتین نتوانسته هیچ واکنشی نشان دهد و از طرف دیگر با ترامپ مقابله کند. در واقع اوباما شمشیر دو لبه‌ای را دستش گرفته و نمی‌داند دارد چه کار می‌کند.

به گفته وی، اوباما با این اقدام به دنبال دادن این پیام به دنیا بود که می‌تواند در برابر روسیه هر کاری کند و روسیه حتی نمی‌تواند اقدام مقابله به مثلی انجام دهد. هدفی که با اقدام پوتین، اوباما نتوانست به آن دست پیدا کند. درست است که پوتین مقابله به مثل نکرده اما با واکنشش نشان داد که چون آخر عمر دولت اوباما است به این کار اوباما اهمیت نمی‌دهد و برایش جدی نیست.

برزگر در پایان گفت:‌ روسیه به دنبال عادی سازی روابط با آمریکاست که باید منتظر سیاست‌های منطقه‌ای ترامپ بود که آیا می‌خواهد سیاست‌های قبلی اوباما را ادامه دهد یا اینکه روابط نزدیک‌تری با روسیه داشته باشد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۹:۳۵:۱۵ دیده شده : ۲۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۶
  • تعداد حاضران : ۱۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها