freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بر اساس یک نظرسنجی جدید، ۴۷ درصد از آمریکایی‌ها، عربستان سعودی را کشور غیردوست یا دشمن آمریکا می‌دانند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه هافینگتن‌پست نوشت: نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد احساسات ضد سعودی در میان آمریکایی‌ها به ویژه پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، افزایش یافته است. 

پایگاه اینترنتی این روزنامه آمریکایی نوشت: بر اساس بررسی جدیدی که هافینگتن پست و موسسه یوگاو انجام داده‌اند، چهل و هفت درصد از آمریکایی‌ها فکر می‌کنند عربستان سعودی، شریک آمریکا از دهه ۱۹۴۰، غیردوست یا دشمن این کشور است. 

رای‌دهندگانی که از دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید حمایت کردند، در این باره نگرانند. در حالی که رای‌دهندگان به هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیدگاه‌های متفاوتی درباره عربستان سعودی دارند- سی و هشت درصد آن‌ها عربستان سعودی را دوست یا متحد آمریکا می‌دانند و سی و هشت درصد نیز می‌گویند ریاض غیردوست یا دشمن است- پنجاه و نه درصد از رای دهندگان به ترامپ می‌گویند در بهترین وضعیت عربستان سعودی، دوست آمریکا نیست. 

آمریکایی‌های جوان‌تر از سی سال، از آن گروه سنی هستند که کمتر از بقیه در این ارزیابی، عربستان سعودی را دوست آمریکا می‌دانند. 

این آمار و ارقام یک سال پس از اینکه اتحاد سنتی آمریکا و عربستان سعودی به شکل شگفت‌آوری متزلزل شد، منتشر شده است. 

این روزنامه افزود: کمپین آل سعود تحت حمایت آمریکا برای بازگرداندن دولت به رسمیت شناخته شده بین‌المللی یمن در نتیجه اخبار منتشر شده درباره کشته شدن صد‌ها شهروند غیرنظامی در حملات هوایی سعودی‌ها و بهره‌مند شدن گروه‌های تروریستی از ادامه این جنگ، به شکل روزافزونی بحث برانگیز شده است. 

در سپتامبر، دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای تصویب طرحی متحد شدند که به قربانیان حملات تروریستی یازده سپتامبر اجازه داده خواهد شد از عربستان سعودی شکایت کنند. 

هافینگتن‌پست نوشت: «رهبران سعودی همچنین به علت تمایل دولت اوباما برای نزدیک شدن به رقیبش ایران ناامید شده‌اند. موضع‌گیری‌های دونالد ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی‌اش و ارسال این پیام‌ها که نباید به مسلمانان اعتماد کرد، بر افزایش احساسات علیه سعودی‌ها در آمریکا دامن زد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵:۲۰ دیده شده : ۲۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها