freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


توافق گروه‌های مخالف و موافق دولت در کنگو بر سر حل بحران سیاسی، نیازمند امضای رئیس جمهور این کشور است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه بی‌بی‌سی؛ دولت جمهوری دموکراتیک کنگو و مخالفان پس از ماه‌ها بحران سیاسی به توافقی مشترک دست یافتند. نمایندگان دولت و مخالفان سیاسی روز گذشته با امضای توافقنامه‌ای درباره سرنوشت "ژوزف کابیلا"، رئیس جمهور این کشور، به توافق رسیدند؛ اما این توافق نیز در نهایت نیازمند امضای رئیس جمهور است.

به موجب این توافق، کابیلا تا پایان سال 2017 به عنوان رئیس جمهور کنگو به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

"مارسل اوتمبی"، میانجیگر ارشد کلیسای کاتولیک جمهوری دموکراتیک کنگو، با تایید این موضوع اظهار داشت: براساس توافقی که میان گروه‌های سیاسی این کشور به دست آمده، ژوزف کابیلا پیش از انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی کشور (دسامبر 2017)، از قدرت کناره گیری خواهد کرد.

به گفته رئیس کنفرانس اسقف‌های کاتولیک جمهوری دموکراتیک کنگو، براساس توافق به دست آمده، کابیلا قادر نخواهد بود به منظور نامزد شدن برای سومین دوره ریاست جمهوری، قانون اساسی جمهوری دموکراتیک کنگو را تغییر دهد.

از سوی دیگر مقرر شد یک شورای انتقالی به ریاست "اتینه تشیسکدی"، رهبر مخالفان دولت، تشکیل شود. علاوه بر این دو طرف توافق کردند یک نخست وزیر از میان مخالفان انتخاب شود.

بحران سیاسی در جمهوری دموکراتیک کنگو از زمانی آغاز شد که انتخابات ریاست جمهوری در این کشور به تعویق افتاد و کابیلا برای باقی ماندن در قدرت پافشاری کرد.

ژوزف کابیلا پس از ترور پدرش لورن کابیلا در سال 2001 به قدرت رسید، وی در دو انتخابات سال‌های 2006 و 2011 پیروز شد.

طبق قانون اساسی جمهوری دموکراتیک کنگو وی نمی‌تواند برای سومین بار نامزد انتخابات شود. مخالفان معتقدند کابیلا مانند برخی دیگر از مقامات کشورهای آفریقایی قصد باقی ماندن در قدرت را دارد.

مخالفان نگران هستند به تعویق انداختن انتخابات، زمان لازم را به کابیلا برای تغییر قانون و ماندن در قدرت بدهد. همچنین برخی گروه‌های مخالف معتقدند با تعویق انتخابات زمان مورد نیاز برای سازماندهی و تقلب در انتخابات برای حزب حاکم فراهم می‌شود.

در پی کنار نرفتن کابیلا از قدرت، تاکنون دست‌کم 27 نفر در جریان اعتراضات دولتی کشته و بیش از 270 نفر بازداشت شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷:۲۶ دیده شده : ۱۶۸بار نویسنده : admin

پایان بحران سوریه پایان بحران اقتصادی پایان نامه مدیریت بحران پایان نامه مدیریت بحران شهری پايان نامه مديريت بحران پایان نامه مدیریت بحران زلزله دانلود پایان نامه مدیریت بحران پایان نامه های مدیریت بحران دانلود پایان نامه در مورد مدیریت بحران موضوعات پایان نامه مدیریت بحران موضوع پایان نامه مدیریت بحران پایان نامه درباره مدیریت بحران پايان تاريخ يا بحران ايدئولوژي پایان نامه بحران هویت دانلود پایان نامه بحران هویت پایان نامه بحران آب پایان نامه بحران پایان نامه بحران مالی پایان نامه بحران بانکی در گرو به انگلیسی در گروه تلگرام گروه در تلگرام لینک عضویت در گروه تلگرام عضويت در گروه تلگرام عضویت در گروه تلگرام با لینک عضویت در گروه تلگرام جوک حذف در گروه تلگرام عضویت در گروه تلگرامی عضویت در گروه تلگرام آشپزی مدیریت در گروه تلگرام در گروه واتساپ عضویت در گروه واتساپ عضویت در گروه واتساپ مذهبی عضویت در گروه واتساپی عضویت در گروه واتس اپ خفن عضویت در گروه واتساپ جوک عضویت در گروه واتساپ کلیپ عضویت در گروه ورزشی واتس اپ اشتراک در گروه واتساپ عضویت در گروه واتساپ خبری گروه در فیس بوک حذف گروه در فیس بوک ساختن گروه در فیس بوک تنظیمات گروه در فیس بوک بستن گروه در فیس بوک مدیریت گروه در فیس بوک تغییر نام گروه در فیس بوک گروه بندی دوستان در فیس بوک آموزش تنظیمات گروه در فیس بوک نحوه عضویت در گروه های فیس بوک گروه در لاین گروه در لاين ساخت گروه در لاین ساختن گروه در لاین حذف گروه در لاین گروه جک در لاین ایجاد گروه در لاین هک گروه در لاین جستجوی گروه در لاین یافتن گروه در لاین گروه در وایبر گروه در وایبر چیست ساخت گروه در وایبر حذف گروه در وایبر گروه آشپزی در وایبر نام گروه در وایبر ترک گروه در وایبر اسم گروه در وایبر مدیریت گروه در وایبر جستجوی گروه در وایبر گروگانگیری در مراغه گروگانگيري در مراغه گروگانگیر در مراغه فیلم گروگانگیری در مراغه تصاویر گروگانگیری در مراغه عکس گروگانگیری در مراغه گروگانگیری مسلحانه در مراغه ماجرای گروگانگیری در مراغه کلیپ گروگانگیری در مراغه گروگانگیری در شهرستان مراغه در گرو گروگانگیری در استرالیا گروگانگیری در ایران پایان بحران سیاسی کنگو در گرو امضای رئیس‌جمهور

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۳
  • تعداد حاضران : ۲۱۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها