freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


نمایندگان مجلس تکالیف دولت برای برای نوسازی صنایع دارای اولویت اقتصاد مقاومتی را تعیین کردند.

تکالیف دولت برای نوسازی صنایع دارای اولویت اقتصاد مقاومتی
به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه، 12 دی ) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه ششم، گزارش کمیسیون تلفیق در رابطه با لایحه برنامه ششم توسعه ماده 57 این لایحه را به تصویب رساندند.

به موجب ماده 57؛ به‌منظور رونق تولید، نوسازی صنایع، حمایت هدفمند از صنایع دارای اولویت سیاستهای اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه صادرات غیرنفتی، دولت و دستگاههای اجرائی ذی‌ربط به شرح زیر اقدام می‌کنند:

1- وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است حداکثر شش‌ماه پس از تصویب برنامه فهرست اولویت های صنعتی (با اولویت صنایع‌معدنی) را با رعایت ملاحظات آمایش سرزمینی و تعادل بخشی منطقه‌ای به‌تصویب هیئت وزیران برساند.

2- دولت مکلف است طرح جایگزینی محصولات کم بازده صنعتی و پرمصرف مانند خودروهای فرسوده را با اعطای مشوقهای مورد نیاز در طول برنامه اجراء نماید.به گونه‌ای که از سال دوم سالانه بیست‌درصد جایگزینی انجام پذیرد.

تبصره - آیین‌نامه اجرائی مربوط با پیشنهاد مشترک سازمان، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت و وزارت نیرو پس از 6ماه  به‌تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

3- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران (شورای پول و اعتبار) مکلف است سیاستهای پرداخت تسهیلات بانکی را به گونه‌ای تنظیم نماید که سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات پرداختی سالانه طی برنامه حداقل چهل‌درصد(40%) باشد.

4- دولت مکلف است طی برنامه سازوکار لازم برای پوشش خطرات افزایش‌سالانه بیش از ده‌درصد(10%) نرخ ارز را  در بودجه سنواتی برای بنگاههای اقتصادی دریافت کننده و تسهیلات ارزی طراحی و به اجراء درآورد.

5-  دستگاههای اجرائی، شهرداری‌ها، محاکم و دادگستری و نیروی انتظامی و سازمان ثبت و اسناد مکلفند تا پایان سال دوم برنامه ضوابط، دستورالعملها و فرآیند‌های داخلی و زیرساختهای نرم‌افزاری خود را به گونه‌ای آماده نمایند تا دریافت اطلاعات از متقاضیان و محاسبه کلیه حقوق و عوارض دولتی و جرایم آنها مانند بیمه، مالیات، حقوق مالکانه، جرائم و عوارض شهرداری و ... و نیز اعتراضات وارده برآن محاسبات صرفاً با استفاده از نرم‌افزار و بدون حضور نیروی انسانی هم زمان با ارسال الکترونیکی درخواست یا اظهارنامه مربوطه اقدام نماید و همراه با توضیح کامل محاسبات به صورت برخط(آنلاین) به متقاضی اعلام و پرداختها و دریافتها از طریق الکترونیکی انجام شود.

7- سپرده گذاری 10درصد سالانه ارزی از منابع ورودی صندوق توسعه ملی در قبال اخذ خط اعتباری ریالی ارائه تسهیلات ریالی به صنایع کوچک و متوسط و تعاونی غیر دولتی با رعایت چارچوب اساسنامه دائمی صندوق توسعه ملی از طریق بانک های عامل دولتی انجام می شود.

8- وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است حداکثر تا پایان سال اول برنامه نوسازی و بازسازی صنایع را به نحوی که منجر به کاهش مصرف انرژی و آلایندگی و به افزایش بازدهی و ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی و رقابت پذیری آنها منتهی شود، تدوین و پس از تصویب هیئت وزیران  اجرائی نماید و دولت موظف است اقدامات حمایتی و تشویقی و همچنین  اعتبارات مورد نیاز را در قالب بودجه سنواتی پیش بینی نماید.

9- دولت مکلف است در راستای تقویت صادرات غیرنفتی و حمایت موثر از فعالیت صنایع کوچک و متوسط و دریایی کشور و توسعه فعالیتهای معدنی حمایت لازم را از صندوقهای ضمانت صادرات ایران، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، بیمه فعالیتهای معدنی و حمایت از صنایع دریایی در طی سالهای برنامه بعمل آورد.

لازم به ذکر است؛ بند 6 این ماده به همران تبصره آن که برای برنامه ریزی جهت جلوگیری ازورود کالای قاچاق به کشور طی برنامه ششم بود به کمیسیون تلفیق برنامه برای انجام اصلاحات لازم ارجاع شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹:۲۳ دیده شده : ۴۹بار نویسنده : admin

تکالیف مستخدمین دولتی تکالیف کارکنان دولت صنایع دارای سرب اولویت اقتصادی دولت یازدهم اولویت اقتصادی دولت اولویت های اقتصادی دولت یازدهم اولویت های اقتصادی دولت آینده سه اولویت اقتصادی دولت یازدهم اولویت های پژوهشی اقتصادی اولویت های پژوهشی اقتصادی 1392 اولویت های پژوهشی اقتصاد کشاورزی اولویت های پژوهشی اقتصاد اولویت های پژوهشی وزارت امور اقتصادی و دارایی اولویت های پژوهشی وزارت اقتصاد و دارایی اولویت های پژوهشی بانک اقتصاد نوین اولویت های پژوهشی وزارت اقتصاد اولویت های پژوهشی رشته اقتصاد اولویت های پژوهشی در اقتصاد اولویت پژوهشی اقتصاد اولویت پژوهشی بانک اقتصاد نوین اولویتهای پژوهشی وزارت اقتصاد و دارایی اولویتهای پژوهشی بانک اقتصاد نوین مقاومتی اقتصاد اقتصاد مقاومتی چیست اقتصاد مقاومتی در کلام رهبری اقتصاد مقاومتی Pdf اقتصاد مقاومتی مقاله اقتصاد مقاومتي چيست اقتصاد مقاومتی در کشاورزی اقتصاد مقاومتی Ppt اقتصاد مقاومتی در قرآن اقتصاد مقاومتي از ديدگاه رهبري جوشکاری مقاومتی جوشکاری مقاومتی نقطه ای جوشکاری مقاومتی سر به سر جوشکاری مقاومتی با فرکانس بالا جوشکاری مقاومتی نواری جوشکاری مقاومتی فرکانس بالا جوشکاری مقاومتی Pdf جوشکاری مقاومتی درزی جوشکاری مقاومتی با استفاده از قالب جوشکاری مقاومتی غلطکی تمرینات مقاومتی تمرینات مقاومتی چیست تمرینات مقاومتی فوتبال تمرینات مقاومتی دایره ای تمرینات مقاومتی تکواندو تمرینات مقاومتی برای کودکان تمرینات مقاومتی با کش تمرینات مقاومتی در آب تمرینات مقاومتی در ورزش تمرینات مقاومتی بدون وزنه تکالیف دولت در برنامه پنجم تکالیف مستخدمین دولت اولویتهای اقتصادی دماسنج مقاومتی تکالیف دولت برای نوسازی صنایع دارای اولویت اقتصاد مقاومتی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها