freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یادداشت مرد درختی ایران برای سرباز فداکار مریوانی
سرویس ایلام-شکستن تفنگ ها توسط جمعی ازمردمان یک شهر کردنشین که زمانی شکارچیان قابلی بوده اند جلو دیدگان عموم ، خیزش های همگانی در محافظت از طبیعت و اینک به خطر انداختن جان بخاطر نجات یک حیوان در گوشه ای از یک پادگان خشن از جمله دیگر اقدامات مستمر و برجسته مردم مناطق کردنشین در احترام به حیوانات و محیط زیست است که با اقبال عمومی و تحسین مردم نقاط مختلف کشورمان مواجه بوده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس در حالی که از گوشه گوشه مناطق مختلف کشور خبرهای ناگواری از کشتار فجیع حیوانات زبان بسته به گوش میرسد و هستند کسانی که به خاطر پر کردن شکمشان آنهم فقط برای یک وعده به جان حیات وحش حمله ور میشوند و از پرنده تا جهنده را سالم نمی گذارند در این شرایط انسانی بزرگ با فداکاری و از خودگذشتگی و به خاطر نجات یک حیوان بی آزار و نجیب جان خود را به خطر می اندازد.
آنچه بس مسلم است اینست که تمام آفریده های خدای متعال از سر حکمت بوده و هیچ موجودی بیهوده و بدون برنامه بوجود نیامده است. کوتاهی بشر در حفظ این آفریده های الهی اینک باعث برهم زدن چرخه حیاتی کره زمین گردیده و این کم لطفی بشر به بلایی علیه خود انسان تبدیل گردیده است.
خشک سالی های پیاپی,گرمایش زمین,سیل های مخرب,آلودگی هوا,خشک شدن تالابها و هجوم ریزگردها و موارد بسیار دیگر گوشه ای از نتایج نامهربانی انسانها با طبیعت و محیط زیست است.
در این میان کارهای ارزشمند و بزرگ و ماندگار افرادی مثل آقای سید محمد باختر چنان بزرگ و ارزشمند است که میتواند تمام نگاههای نامهربان به طبیعت را به نگاههای مهربان و دلسوزانه مبدل نماید.
بدون شک همانطور که در رسانه های مختلف شاهد آن بودیم اقدام تحسین آمیز این سرباز کرد اهل مریوان نه تنها در ایران بلکه در اقصا نقاط جهان وجدانهای خفته بسیاری را بیدار کرده و همگان را انگشت به دهن کرد و بار دیگر احترام به محیط زیست و حیوانات بی زبان را به همه گوشنزد کرد.
در طی سالهای اخیر نگاههای مثبتی به طبیعت توسط مردم و بخصوص مردمان مناطق کردنشین صورت گرفته است که جای بسیار خوشحالی دارد.
اکنون نوبت مسولین است تا با برجسته سازی و الگو سازی کارهای بزرگ این انسانهای فداکار و حمایت همه جانبانه از آنها آحاد جامعه را بسوی حفاظت عمومی از طبیعت و محیط زیست سوق دهند.
اینک بیشتر از هر زمان دیگری برای نجات آینده خود و فرزندان خود نیاز به توجه بیشتر به محیط زیست داریم .باید قبل از اینکه زمین قابلیت حیات و زندگی اش را از دست دهد, همه با هم دست در دست هم داده و با حمایت از حیات وحش و منابع طبیعی و کاشت درخت و احترام به حیوانات تداوم زندگی را برای خود و سایرین فراهم آوریم .
مهدی نظری- مرد درختی ایران

کد مطلب: 120913  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲  |  ساعت: ۱۱ : ۵۴

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰:۵۴ دیده شده : ۶۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۸۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها