freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


راهکار نماینده بوکان برای جلوگیری از انحرافات مالی مقامات
سرویس آذربایجان غربی- عضو هیئت رییسه مجلس و نماینده بوکان گفت:افشای دریافتی ها در سامانه ثبت حقوق مقامات از انحرافات مالی جلوگیری می کند.

به گزارش کردپرس، محمدقسیم عثمانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات،رؤسا،مدیران و کارکنان تمامی دستگاه های اجرایی گفت:یکی از موضوعاتی که می تواند جلوی انحرافات را در موضوعات مالی بگیرد، شفافیت است و در حسابداری اصلی به نام افشاء وجود دارد که این اصل تاکید می کند، تمام رویدادهای مهم و با اهمیت باید در گزارشات مالی شرکت ها افشاء شود که ضرورت این افشاء برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی است.
‎نماینده مردم بوکان درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه در پرداخت حقوق و دستمزد اصل افشا می تواند منجر به شفافیت شود،افزود:سامانه ثبت حقوق و مزایا می تواند منجر به شفافیت شده و اگر انحرافی درخصوص حقوق و دستمزد بالا و پایین وجود داشته باشد؛خود را نشان می دهد و سبب نزدیک شدن حداقل ها و حداکثرها شده و در نهایت فاصله حقوق ها کمتر شود.
دولت باید با شفافیت برای فعالیت های خارق العاده مدیران خود حقوق های متناسبی تعیین کند
‎عثمانی ادامه داد:مدیرانی که بااستفاده ازظرفیت ها و توانمندی های خود اقدامات خارق العاده ای انجام می دهد،بایدحقوق و مزایای خود را دریافت کرده و به صورت شفاف اعلام کنند.
وی با تاکید بر اینکه دولت باید برای فعالیت های خارق العاده مدیران خود حقوق های متناسبی تعیین کند، یادآور شد:زمانیکه یک شرکت سال ها زیان ده بوده و یک مدیر با ابتکار خود این شرکت را سودده می کند،باید متناسب با فعالیت خود و بر اساس اصل عدالت حقوق متناسب دریافت کند.
حقوق کارمندان دولت به جای اسم گذاری کدگزاری شود
عثمانی با بیان اینکه حقوق مقامات و مدیران باید به اسم در سامانه ثبت شود،افزود:حقوق کارمندان دولت باید براساس سمت شغلی مشخص شود و ارائه اسامی آنها  ضرورتی ندارد و به جای ثبت با اسم باید کدگزاری شود.
عضوهیئت رییسه مجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه سامانه ثبت حقوق مقامات به امنیت روانی جامعه کمک می کند و در زیرمجموعه وزارت اقتصاد قرار می گیرد،تصریح کرد:نهادهای نظارتی باید بر حقوق و مزایای تک تک افراد امکان دسترسی داشته باشند و مجلس نظارت خود را از طریق دیوان محاسبات اعمال می کند./
 

کد مطلب: 121022  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲  |  ساعت: ۱۱ : ۳۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳:۱۸ دیده شده : ۳۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۶۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها