freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۵۲۹۲۰

۱۶۱  بازدید

شاهین قدیانی در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

تحصیلات دانشگاهی:

از آنجا که متناسب بودن دروس دانشگاهی با نیازهای بازار بیداد می‌کند شما در دانشگاه دروس ریاضی یک و اسمبلی و فیزیک هالیدی را پاس می‌کنید اما پس از ورود به بازار کار متوجه می شوید که اگر ده تا انتگرال دوگانه را هم حل کنید به شما یک پاکت شیر پالم‌­دار هم نمی­‌دهند و باید برنامه‌نویسی و شبکه بلد باشید.

برای یادگرفتن شبکه و برنامه‌نویسی هم باید به کلاس­‌های خصوصی رفت که برای تامین هزینه‌های آن اگر کلیه و اثنی‌عشر خود را هم بفروشید تازه از عهده مخارج دوره «ویندوز ایکس پی، چالش­‌ها و مزایا» برمی­‌آیید.


نشناختن نیازهای بازار:

از آنجا که در میان مردم معروف است که مردم از هر چه بزنند از شکمشان نمی‌­زنند استارت  ‌آپ کاران ایرانی همین شعار را سرلوحه خود قرار داده‌­اند و به همین خاطر است که می‌­بینیم برای رزرو یک اتاق هتل نرم‌افزار به درد­بخور در بازار نیست ولی برای خرید آنلاین آبگوشت بزباش و پیتزای خانواده سی و هشت نوع نرم‌افزار متنوع نوشته شده است.

وضعیت اینترنت در ایران:

از آنجا که سرعت اینترنت در ایران با بهترین اینترنت‌های جهانی برابری می­‌کند شما در حال پرداخت اینترنتی یک وب‌سایت هستید که بعد از زدن دکمه پرداخت، اینترنت قطع می‌شود و مانند فیلم­‌های اصغرفرهادی باید خودتان حدس بزنید که چه بر سر خرید شما آمده است.

پس از برگشتن به وب‌سایت اصلی متوجه می­‌شوید که خرید انجام نشده اما از آن­جا که وب‌سایت بانک به وظایف خود به خوبی عمل می­‌کند پول از حساب شما کم می­‌شود.

در این مرحله در حالی‌­که شما در وضعیت «چه شکری خوردم خرید اینترنتی کردم» به سر می‌­برید پیام «پرداخت اینترنتی، صرفه‌جویی در زمان و سوخت» از تلویزیون پخش می‌شود.


نبود سرمایه‌گذار و بالا بودن ریسک:

به عنوان نمونه از آنجا که قشر سرمایه‌دار سیلیکون‌ولی آمریکا (محل ثبت و رشد بسیاری از بزرگ‌ترین شرکت‌های اینترنتی جهانی) از طریق دنیای اینترنت به سرمایه رسیده‌اند، سرمایه خود را در رشد و توسعه نرم افزارها و استارت‌ آپ‌­های مختلف صرف می­‌کنند.

اما از آنجا که بخشی از سرمایه‌داران ایران را اقشاری مانند «وام‌بگیران پس‌نده» و «زمین‌داران اتوبان وسطش افتاده» تشکیل می­‌دهند، سرمایه خود را صرف مواردی مانند آباد کردن آپارتمان­‌سازی کانادا و زدن ویلای لاکچری در چهارباغ می­‌کنند و مهم­‌ترین سرمایه‌گذاری اینترنتی آن‌ها خرید فالوئر برای پیج جوجوها و پلنگ‌های تهرانی است.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵:۹ دیده شده : ۲۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۷۳
  • تعداد حاضران : ۲۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها