freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی
880 طرح کشاورزی راکد و نیمه تمام در آذربایجان غربی شناسایی شده است
سرویس آذربایجان غربی- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از شناسایی شدن 880 طرح کشاورزی راکد و نیمه تمام در این استان خبر داد.

  به گزارش کردپرس اسمعیل کریم زاده در هشتمین جلسه کمیته استانی نظام صدور مجوز واحدهای گلخانه ای و پرورش قارچ خوراکی که با حضور اعضای این کمیته در محل سالن جلسات ساختمان شماره یک جهاد کشاورزی استان برگزار شد، گفت: در حال حاضر 880 طرح راکد و نیمه تمام در بخش کشاورزی شناسایی شده و جهت رفع موانع به کارگروه رفع موانع تولید استان ارائه شده است که اعتباری در حدود 460 میلیارد تومان برای راه اندازی این واحدها مورد نیاز است .
وی در  ادامه از صدور موافقت اصولی برای احداث 37 واحد گلخانه ای و 7 واحد پرورش قارچ خوراکی در آذربایجان غربی خبر داد و  اظهارکرد: با بهره برداری و عملیاتی شدن کارهای اجرایی 37 واحد گلخانه ای که موافقت اصولی اولیه تاسیس دریافت کرده اند، تعداد 18.25 هکتار به تعداد واحدهای گلخانه ای موجود استان که در حال حاضر 27.2 هکتاراست افزوده خواهد شد .
وی تصریح کرد: در حال حاضر 14 واحد پرورش قارچ خوراکی با ظرفیت تولید دو هزار تن در سال در سطح استان فعالیت می کنند که با راه اندازی 7 واحد پرورش قارچ خوراکی جدید که موافقت اصولی اولیه تاسیس دریافت کرده اند، به میزان 1400تن ظرفیت تولید واحدهای پرورش قارچ خوراکی استان افزایش می یابد.
کریم زاده با بیان اینکه دولت از متقاضیان سرمایه گذاری برای کشت محصولات گلخانه ای در جهت بالابردن کیفیت محصولات و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی حمایت می کند، افزود: توسعه کشت های گلخانه ای، افزایش ضریب مکانیزاسیون در واحد سطح و پرورش ماهی در قفس در پشت سدهایی که مشکل تامین آب کشاورزی ندارند ، از اهداف و سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی است که در دستور کار برنامه های اجرایی ما نیز قرار دارد و از متقاضیان سرمایه گذاری در این زمینه ها استقبال و حمایت می کنیم .
وی در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر اهتمام و جدیت ویژه بانک کشاورزی در تسریع در روند تکمیل پرونده ها و اعطای تسهیلات اعتباری برای راه اندازی این واحدها به متقاضیان اضافه کرد: موانع و محدودیتهای موجود در راستای توسعه کشتهای گلخانه ای در استان باید در کمترین زمان ممکن تسهیل و برطرف شود.
کریم زاده خواستارهمکاری و مساعدت هر چه بیشتر سازمانهای آب و برق و گاز برای حل مشکل واحدهای گلخانه ای استان شد و افزود : در نظر داریم در صورت تصویب از محل صرفه جویی 40 درصدی در مصرف آب در بخش کشاورزی از قبل اجرای طرحهای ستاد احیای دریاچه ارومیه ، برای توسعه کشتهای گلخانه ای در استان تخصیص دهیم .
 

کد مطلب: 121041  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲  |  ساعت: ۱۴ : ۴۴

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰:۱۵ دیده شده : ۱۸۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۲۵
  • تعداد حاضران : ۲۳۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها