freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

مدیرکل زندانهای کردستان اعلام کرد:
اجرا نشدن حکم 17 زندانی محکوم به قصاص در کردستان
سرویس کردستان-مدیرکل زندانهای استان کردستان با بیان اینکه با گذشت اولیاء دم در بامداد امروز زندانی محکوم به قصاص در زندان مرکزی سنندج از پای چوبه دار نجات یافت گفت: طی 3 سال گذشته اجرای حکم 17 زندانی محکوم به قصاص در استان ختم به گذشت شده است.
به گزارش کردپرس اسحاق ابراهمی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با گذشت اولیاء دم در بامداد امروز زندانی محکوم به قصاص در زندان مرکزی سنندج از پای چوبه دار نجات یافت که در این راستا طی 3 سال گذشته شورای صلح زندان با همکاری معتمدین و مسؤلان و دلسوزان استان توانسته اند مانع از اجرای حکم 17 زندانی محکوم به قصاص شوند.
ابراهیمی افزود: در سحرگاه امروز یکی از زندانیان زندان مرکزی سنندج که به جرم قتل عمد تحمل حبس می نمود، برای اجرای حکم قصاص در پای چوبه دار حاضر شد و در حالیکه مرگ را در یک قدمی خود احساس می کرد، اما خانواده مقتول هرچندکه هنوز داغ مرگ تنها پسرشان آنان را می آزرد، بدون هیچگونه توقعی طناب دار را از گردن او بیرون آورده و برای رضای خداوند و شادی روح فرزندشان، امید به زندگی مجدد را در شریان های این جوان محکوم به قصاص، جاری ساختند.
مدیرکل زندانهای کردستان با اعلام این خبر گفت: این مددجوی زندان مرکزی سنندج که 5 سال پیش و در سن 17 سالگی طی یک نزاع خیابانی با ضربات چاقو موجب قتل جوان دیگری شده بود، ماه ها  در انتظار اجرای حکم اعدام خود به سر می برد که سرانجام با پیگیری های مددکاران زندان و گروه صلح و سازش و در لحظه ی اجرای حکم، پدر مقتول در یک حرکت جوانمردانه طناب دار را از گردن قاتل فرزندش بیرون کشید و با این حرکت نشان داد که روحیه گذشت و فداکاری در میان مردم کردستان همچنان پابرجاست.
مدیرکل زندانهای کردستان ضمن تقدیر و تشکر مددکاران، گروه صلح و سازش و تمامی کسانی که با پیگیری های مداوم و دلسوزانه خود مانع از مرگ حتمی این جوان شده اند بیان داشت: چندین سال است که با همت فعالان مدنی، خیرین، هنرمندان و چهره های سرشناس استان، گروهی تحت عنوان «گروه صلح و سازش» تشکیل شده است که این گروه با ایجاد صلح میان طرفین دعوی در پرونده های قصاص، سعی در جلب رضایت اولیای دم دارند.
ابراهیمی عضو شورای قضائی استان افزود: خوشبختانه گروه صلح و سازش زندانهای کردستان با حضور مستمر در پرونده های محکوم به قصاص، فرهنگ گذشت را در میان مردم نهادینه کرده اند که دراین راستا طی 3 سال گذشته توانسته اند مانع از اجرای حکم 17 زندانی محکوم به قصاص شوند.
گفتنی است«هیمن اورامی نژاد» جوان 24ساله سنندجی، که چند سال پیش و در سن 17سالگی مرتکب قتل شده بود و دوست خود به نام «پویا ابوالقاسمی» را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، خانواده مقتول از اجرای حکم قصاص صرف نظر و باخشش این جوان، زندگی دوباره به او بخشیدند

کد مطلب: 121043  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲  |  ساعت: ۱۵ : ۵۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰:۱۵ دیده شده : ۲۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۶
  • تعداد حاضران : ۱۳۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها