freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه جلسه علنی بعدازظهر امروز یکشنبه مجلس در جمع خبرنگاران پارلمانی اظهار کرد: قطعنامه ای که در حمایت از آتش بس در سوریه صادر شده یک اقدام موثر در راستای تکمیل روند سیاسی و کمک به مبارزه با تروریسم در سوریه به شمار می‌رود که نفس این حرکت قابل تمجید است و نقش روسیه و همراهی ترکیه در این مسئله بسیار مهم و تعیین کننده است اما اگر اراده جدی بین المللی در ورای این مسئله وجود نداشته باشد، می‌توان از عدم تضمین آتش بس صحبت کرد.

وی افزود: علی رغم اینکه آمریکایی ها هنوز قطعنامه را وتو نکرده‌اند، نقششان در بازی با کارت تروریسم، نقش دوگانه و پارادوکسیکال است. لذا یک عامل عدم تضمین، رفتار آمریکا است که همواره نشان داده‌اند بدعهدی می‌کنند و هیچگاه رفتار سنجیده و حساب شده‌ای برای مبارزه با تروریسم اتخاذ نکرده اند که در راستای مصالح منطقه باشد بلکه عمدتا منافع خودشان را در نظر گرفته‌اند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: در عین حال باید به این مجموعه نگرانی ها رفتار غیرسازنده عربستان صعودی و برخی دوستان عربستان در این منطقه را اضافه کرد، لذا به نظر می‌آید این یک اقدام برای شروعی خوب است اما برای تضمین بیشتر منتظر اقدامات بعدی هستیم.

وی درباره نشست قزاقستان نیز اظهار کرد: طبیعی است که این نشست اول یک سری مقدمات داشته که مقدمه اول پیروزی بر تروریسم ها بر حلب است که خود گام مهمی به شمار می‌رود، از آن جهت باید به مردم و دولت سوریه تبریک گفت. مقدمه دوم مسئله آتش بسی است که قطعنامه سازمان ملل از آن حمایت کرد. اینها بستر مناسبی را فراهم کرد که بتوان در نشست قزاقستان که در سطح سران برگزار می شود گام های جدی تری را برای تحقق راهکارهای سیاسی در سوریه دنبال کرد.

وی یادآور شد: من شخصا فکر می کنم که این گام ها امید بخش است اما نگرانی های جدی همچنان برای برقراری ثبات و آرامش در سوریه وجود دارد و اراده جهانی، بازیگران و کنش گران اصلی باید تضمین لازم را در این رابطه بدهند.

امیرعبداللهیان در پایان با بیان اینکه تحولات سوریه بر موضوع یمن نیز اثر مثبتی دارد، تاکید کرد: نکته مهم این است که تجاوز صعودی‌ها به یمن باعث شده تروریسم به ویژه در جنوب یمن به طور فزآینده افزایش پیدا کند. هرگونه موفقیتی در راه حل سیاسی در سوریه در موضوع مبارزه با تروریسم و تقویت روند سیاسی می تواند به عنوان یک الگو مورد توجه کنش گران منطقه ای و بین المللی برای تمرکز بر راه حل سیاسی در یمن قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳:۱۸ دیده شده : ۱۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها