freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

مراد قاراییلان:
هیچ ارتباطی با حمله به کلوپ شبانه در استانبول نداریم
سرویس ترکیه- رئیس شاخه نظامی پ.ک.ک ضمن محکوم کردن حمله تروریستی شب گذشته در استانبول اعلام کرد که پ.ک.ک هیچ ارتباطی با این حادثه ندارد.
به گزارش کردپرس به نقل از فرات نیوز، مراد قاراییلان از اعضای شورای رهبری پ.ک.ک در اظهاراتی با اشاره به حملە شب گذشتە به یک کلوپ شبانه در استانبول ضمن محکوم کردن این حمله گفت: حملە هیچ ارتباطی با نیروهای کرد و پ.ک.ک ندارد. این ضایعە را بە خانوادە قربانیان تسلیت می گویم و برای زخمی‌ها هم شفای عاجل مسئلت می کنم.
قاراییلان در گفتگو با رادیو صدای کردستان افزود: گمان نمی ‌کنم کە نیروهای تاک(شاهین های آزادی کردستان) هم چنین کاری را انجام دهند، زیرا کە هدف نیروهای کردستانی دوستی با ملت ترکیە است. مبارزە ما مبارزە ای مشروع است و ما برای دوستی با ملت ترکیە و ملت های دیگر در جهان تلاش می‌ کنیم. مبارزە کردستان مبارزە برای دموکراتیزە نمودن ترکیە است کە جنبش آزادیخواهی کرد بە نمایندگی از ملت کرد و ملت ترکیە و همچنین زحمت ‌کشان ترکیە در برابر نژادپرستی و فاشیسم می ‌جنگد.
وی در ادامه افزود:آنچنان کە هویداست این حملە از سوی گروه هایی پنهان صورت گرفتە است. چرا؟ زیرا ترکیە در شرایط کنونی بە شدت منزوی شدە است. ترکیە در جهان منزوی شدە است. رژیم ترکیە برای تداوم دشمنی با کردها و نابود کردن کردها و همچنین ممانعت از انقلاب کردستان سوریه از تروریست های داعش حمایت کرد. دولت ترکیە از النصرە هم حمایت نمود. بە همین دلیل متحدانش در ناتو از این رژیم فاصلە گرفتند. سپس خود را بە روسیە نزدیک کرد. ترکیە خوب می ‌داند کە با روسیە هم کاری از پیش نخواهد برد. ترکیە برای نشان دادن این امر کە "داعش ما را هدف قرار دادە است" و برای درک چنین تصوری حملە مذکور در شب گذشتە در استانبول را صورت دادهه است. اگر اردوغان و آک پارتی مایل بە آرامش جامعە بودند تلاش های عبدالله اوجالان را برای چارەیابی مسئلە کرد رد نمی ‌کردند. وضعیت فعلی نشانە همکاری دولت ترکیە با داعش است.
قاراییلان در ادامه به تحولات باب نیز اشاره کرده و گفت: از قرار معلوم توافق بین داعش و ترکیە تا روستای اقتریە حومە باب بودە است. زیرا داعش بدون هیچ مقاومتی جرابلس و دابق و مناطق حومە آنها را بە ارتش ترکیە واگذار کرد. اما ترکیە خواهان پیشروی بود. بنابراین داعش در مقابل آنها ایستاد و با آنان جنگید. اگر چە داعش در ترکیە حملاتی را صورت دادە است اما این حملات علیه شهروندان ما [کردها] و جنبش ما و برعلیە شهروندان خارجی بودە است. بە عنوان مثال چندی پیش بر علیە شهروندان آلمان و یهودیان ساکن در ترکیە دست بە حملە زدند. در حملە اخیر هم  شهروندان خارجی و اتباع دیگر کشورها هدف قرار گرفتە اند. این یک برنامە از پیش تدارک دیدە شدە است.

کد مطلب: 121057  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲  |  ساعت: ۲۰ : ۴۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۷:۴۷ دیده شده : ۲۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۲۳
  • تعداد حاضران : ۶۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها