freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


وزیر امنیت ملی انگلیس درباره احتمال انجام یک حمله شیمیایی گسترده در این کشور از سوی گروه تروریستی داعش هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از اسکای نیوز، «بن والاس» وزیر امنیت ملی انگلیس گفت: مقامات انگلیس نگران بازگشت افراطیون انگلیسی هستند که با داعش همکاری می کردند؛ زیرا داعش از مواضع اصلی اش در خاورمیانه خصوصاً شهر موصل عراق رانده شده و بازگشت آنها خطری روزافزون برای انگلیس محسوب می شود.

والاس در مصاحبه با روزنامه ساندی تایمز افزود: بی شک هدف داعش برجای گذاشتن تلفات بسیار در اروپا است. داعش هیچ ابایی از بکاربردن سلاح های شیمیایی در مناطق مسکونی ندارد و اگر بتواند، چنین کاری را در انگلیس می کند. اگر به انگلیس حملۀ شیمیایی کند، فاجعه به بار خواهد آورد.

این در حالی است که سرویس های امنیتی انگلیس نیروهای خود را برای پیشگیری از حملات شیمیایی داعش به حال آماده باش درآورده اند.

به گزارش سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی، داعش اوت 2015 از گاز شیمیایی خردل برای حمله به منطقه مارع سوریه استفاده کرده بود.

والاس گفت: یک گروهک وابسته به داعش فوریه 2015 در مغرب متلاشی شد که این امر بیانگر نزدیک شدن داعش به اروپا برای اجرای حملات شیمیایی است.

وزیر امنیت انگلیس اعلام کرد از گروهکی که در مغرب متلاشی شد، مقدار زیادی مواد شیمیایی کشف و ضبط شد که امکان استفاده از این مواد برای ساخت دستی مواد منفجرۀ کُشنده  وجود داشت.

والاس افزود: بزرگترین نگرانی ما این است که اگر موصل و دیگر پایگاه های اصلی داعش سقوط کند، بسیاری از اتباع انگلیسی که با این گروه همکاری می کنند، به کشورشان بازخواهند گشت.

گفته می شود که حدود 800 تبعۀ انگلیس به سوریه رفته و بسیاری از آنها به داعش پیوسته اند. 100 نفر از آنان نیز در درگیری های مسلحانه کشته شده اند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۳:۵۱ دیده شده : ۲۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۵
  • تعداد حاضران : ۱۲۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها