freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، روحانی در بخش دیگری از گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم با اشاره به موضوع حاشیه نشینی بخشی از جامعه اظهار کرد: حاشیه نشینانی که به آن‌ها هیچ خدماتی داده نمی‌شد امروز پزشک به نزد آن‌ها رفته است و به زودی تحت پوشش خدمات درمانی قرار می‌گیرد که البته در این زمینه وجود رشد اقتصادی که بخشی از آن به دلیل فروش نفت است، تاثیرگذار بوده بنابراین وضعیت خوبی برای سرمایه گذاری در نفت و گاز کشور به وجود آمده است که امیدواریم به سمت عملیاتی شدن‌تر نیز پیش برد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه آنچه درباره برجام می‌خواستیم عملیاتی شده است، اظهار کرد: همه آنچه در زمینه برجام می‌خواستیم، چه در موضوع انرژی هسته‌ای و چه در سایر موضوعات عملیاتی شده است و فقط در بخش بانکی است که همچنان مواردی وجود دارد.

وی افزود: در بخش حمل و نقل امروز قرارداد خرید ۲۰۰ فروند هواپیما را منعقد کرده‌ایم که اگر برجام نبود، این اتفاق نمی‌افتاد و ناوگان هوایی ما که از ۴۰ سال پیش تا کنون باقی مانده است، نوسازی نمی‌شد و این در حالی است که امنیت جانی مردم برای ما بسیار مهم است.

روحانی با بیان اینکه مردم ۴۰۰ هزار میلیارد دلار برای خرید بلیط هواپیما پول پرداخت می‌کنند، اظهار کرد: این پول به کشورهای خارجی می‌رود، در حالی که ما می‌توانیم آنرا جذب کشور خودمان کنیم. چرا باید این میزان پول از کشور خارج شود؟ امیدواریم چند فروند هواپیما به زودی وارد کشور شود. هرچند که ما بودجه خرید هواپیماها را از طریق نفت تامین می‌کنیم و پولی که باید بابت این هواپیماها پرداخت کنیم تا ۱۸ سال آینده تسویه می‌شود و همین قرارداد ۱۸ ساله نشانه اعتماد به ایران و برجام در عرصه جهانی است.

رئیس جمهور تصریح کرد: در سال‌های گذشته مخالفین ایران ستیزی را به موضوع جهانی بدل کرده بودند. مخالفین ایران در سازمان ملل به دنبال تحریم ایران به دلیل نقض صلح و امنیت جهانی بوده‌اند اما امروز این نظر عوض شده است و همه می‌گویند ایران نقش مهمی در سازندگی و امنیت جهان دارد.

وی افزود: در سال‌های اخیر در شورای امنیت قطعنامه‌ای درباره اسرائیل صادر شد که شرایط به گونه‌ای بود که حتی امریکا هم آن را وتو نکرد و ثابت شد کشوری که دارد در جهان امنیت را برهم می‌زند و زمین‌های فلسطینیان را می‌دزد، اسرائیل است و دیگر ایران از لیست کشورهای تهدید کننده صلح و امنیت جهانی خارج شده است.

روحانی ادامه داد: پیش از این فعالیت هسته‌ای ما بر خلاف قطعنامه ‎های سازمان ملل به شمار می‌‎رفت و اقدامی غیرقانونی محسوب می‌‎شد اما امروز موضوع کمک به ایران در زمینه هسته‌ای در سطح جهان مطرح است ودر بخش‌های مختلف انرژی هسته‌ای کشورهایی مختلفی چون روسیه هستند که به ما کمک می‌کنند.

رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی در زمینه دیدگاهش درباره حوادث تروریستی سال میلادی اخیر و موضع ایران در قبال تحولات منطقه و سوریه اظهار کرد: نقش ایران یک نقش مهم و بسیار سازنده در منطقه است که قبلا بعضی به آن اعتراف نمی‌کردند اما امروز اکثر قریب به اتفاق جهان به نقش ایران برای ثبات در منطقه اعتراف می‌‎کنند.

وی افزود: در زمینه تحولات منطقه، ایران چند موضع و هدف مشخص دارد که آن را پیگیری می‌کند و به نفع منطقه می‌داند که از جمله آن ایجاد امنیت و ثبات در منطقه است، به شکلی که اگر می‌خواهیم کشورهای منطقه با یکدیگر تعامل داشته باشند و روابط اقتصادی و سیاسی میان کشورها قوی‌تر باشد، راهی جز ایجاد صلح و ثبات در منطقه وجود ندارد.

روحانی با بیان اینکه هدف دوم ما مبارزه با تروریسم است که خطری بزرگ برای کشور، منطقه و جهان به شمار می‌رود، ادامه داد: البته خوشحالیم که ایران دارای امنیت خوبی است و همه جهان به آن معترف هستند. در این زمینه از تمام نیروهایی که باعث حفظ امنیت کشور شده‌اند از جمله سپاه، ارتش، وزارت اطلاعات، بسیج و نیروهای مسلح تشکر می‌‎کنم و دولت نیز در زمینه حفظ امنیت و سلامت مردم موفقیت خوبی داشته است.

رئیس جمهوری تاکید کرد: ما به هر کشوری که برای مبارزه با تروریسم خواهان کمک باشد، کمک می‌کنیم؛ از جمله به کشورهایی چون عراق و سوریه کمک کرده‌ایم و امروز شاهد شکست خوردن تروریسم در منطقه هستیم.

روحانی با اشاره به سومین هدف ایران در منطقه اظهار کرد: تغییر نیافتن مرزهای جغرافیایی سومین هدف ایران در منطقه است. در حالی که امروز عده‌ای می‌خواهند سوریه، عراق و یمن را تقسیم کنند ما با تغییر مرزها کاملا مخالف هستیم و معتقدیم که وجود دیپلماسی و مقاومت در مواجهه با تحولات منطقه دو روی یک سکه است و برای رسیدن به موفقیت به هر دوی آن‌ها نیاز داریم.

وی افزود: در مسئله یمن و سوریه هم راه حل نهایی دیپلماسی است و برای رسیدن به این راه حل باید تروریسم را شکست داد. ما هم به ملت و هم به ارتش سوریه کمک کرده‎ایم که امروز نیز شاهد موفقیت آن‌ها در جبهه نبرد هستیم و باور داریم که این کشورها می‌توانند شرایط صلح را تجربه کنند و امیدواریم شاهد موفقیت آن‌ها در سایر جبهه‎های نبرد باشیم.

روحانی در پاسخ به پرسشی درباره نقش ایران در توافق آتش بس سوریه با تاکید بر اینکه ایران نقش بسیار مهمی در مبارزه با تروریسم و شکست آن‌ها و نقش فعالی نیز در دیپلماسی دارد، اظهار کرد: ان‌شاءالله در کنار هم قرار گرفتن نقش‌های ایران به موفقیت خواهیم رسید و امیدواریم مردم سوریه، عراق، یمن و سایر کشورهایی که دچار مشکل هستند بتوانند از مشکلاتشان نجات پیدا کنند و شرایط امنی برای منطقه ایجاد شود.

وی با اشاره به حادثه شنبه شب ترکیه و کشته شدن تعدادی از مردم این کشور توسط تروریست‌ها اظهار کرد: کشتار انسان‌های بی‌گناه و بی‌دفاع از هر نظر محکوم است. این اتفاق نشان می‌دهد که موضوع تروریسم به هیچ کس رحم نخواهد کرد و همه را به خود مبتلا می‌کند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد در مجموع از شرایط فعلی منطقه خوشحال هستم و معتقدم راه طولانی برای دستیابی به امنیت کامل در پیش داریم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۲:۵۷:۵۳ دیده شده : ۳۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۸۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها