freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

نماینده‌ اتحادیه‌ میهنی در مجلس عراق:
نیروهای پ.ک.ک و ترکیه‌ باید از اقلیم کردستان خارج شوند
سرویس عراق و اقلیم کردستان - عضو فراکسیون اتحادیه‌ میهنی (یکیتی) در مجلس عراق، تاکید کرد که‌ لازم است به‌ منظور حفظ صلح و ثبات اقلیم کردستان، هر دو طرف ترکیه‌ و پ.ک.ک نیروهای خود را از اقلیم خارج کنند.

به‌ گزارش کردپرس، محمد عثمان در گفتگو با شبکه‌ تلویزیونی کردستان 24 گفت که‌ هر نیرویی که‌ در اقلیم کردستان با داعش مبارزه‌ کرده‌ است، باید به‌ این حقیقت واقف باشد که‌ شنگال و دیگر مناطق جزو اقلیم کردستان بوده‌ و نباید با اقدامات خود راه‌ را برای تحقق اهداف دشمنان کردها هموار سازند.
این در حالی است که‌ در پی حمله‌ داعش به‌ منطقه‌ شنگال نیروهای پ.ک.ک وارد  منطقه‌ شده‌ و با داعش جنگیدند و حضور این نیروها موجب نارضایتی شدید حزب دمکرات شد که‌ با پ.ک.ک، دارای اختلافات شدید است و حزب دمکرات مصرانه‌ خواستار خروج آنان از شنگال است و تهدید کرده‌ که‌ به‌ این منظور به‌ نیروی نظامی نیز متوسل می شود.
نماینده‌ اتحادیه‌ میهنی در مجلس عراق افزود که‌ لازم است به‌ منظور حفظ صلح و ثبات در اقلیم کردستان هر دو طرف ترکیه‌ و پ.ک.ک نیروهای خود را از خاک اقلیم کردستان خارج سازند.
وی گفت که‌ با این اقدام، اداره‌ امور اقلیم کردستان به‌ دولت اقلیم و احزاب واگذار شده‌ و تهدید جنگ و درگیری از اقلیم دور می شود.
نظامیان ارتش ترکیه‌ نیز در چندین منطقه‌ از اقلیم کردستان و استان نینوا دارای پایگاه‌های نظامی بوده‌ و نظامیان ترکیه‌ در این مناطق مستقر هستند و ترکیه‌ تهدید کرده‌ که‌ در ادامه‌ جنگ علیه‌ پ.ک.ک علیه‌ این نیروها در شنگال نیز وارد عمل می شود.
در همین حال، پ.ک.ک نیز، حزب دمکرات را به‌ تسلیم شنگال به‌ داعش متهم کرده‌ و تاکید می کند هدف حضور نیروهایش در شنگال دفاع از ایزدی ها است و تا زمانی که‌ تهدید علیه‌ شنگال وجود دارد در منطقه‌ باقی مانده‌ و هیچ نیرویی نمی تواند آنان را از شنگال بیرون براند.

 لینک ورود به کانال رسمی خبرگزاری کردپرس


 

کد مطلب: 120996  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳  |  ساعت: ۷ : ۲۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۷:۵۰:۴۷ دیده شده : ۳۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۶۸
  • تعداد حاضران : ۲۱۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها