freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


دادستان کل کشور گفت: منشأ مشکلات امروز اقتصاد، ناآگاهی به علم و فقه اقتصاد است.

ناآگاهی به علم و فقه اقتصاد منشأ اقتصاد امروز کشور استبه گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد منتظری دادستان کل کشور در نشستی که امروز (دوشنبه) در اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: در حدیثی معتبر از امام صادق (ع) نقل شده است که بقای جامعه  مسلمانان و بقای اسلام مرهون دو چیز است که این موارد با مسائل اقتصادی ارتباط دارد، یکی از این عوامل این است که اموال و اقتصاد در دست کسانی قرار گیرد که در راه حق و صحیح استفاده شود و از علل نابودی اسلام قرار گرفتن اقتصاد به دست کسانی باشد که علم نداشته باشند.

وی افزود: ما در معارف دینی مطالب زیادی داریم و دستمان باز است و با افتخار می توانیم در تمام دنیا دانش اقتصادی خود را و آن چه که می تواند مبنای بقای اقتصادی باشد، ارائه دهیم.

دادستان کل کشور گفت: متأسفانه برخی بازاریان کشور از این مسایل دینی دور شده اند و باید این مسئله را آسیب شناسی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: آسیب شناسی در هر بخشی یک رکن اساسی است تا همه کارها درست پیش رود و بر این اساس ما در بخش اقتصادی آسیب و اشکال بسیار داریم.

وی افزود: در مسایل اقتصادی یکی از وظایف اتاق های بازرگانی آسیب شناسی مسائل است که

متأسفانه ما این کار را نمی کنیم.

دادستان کل کشور گفت: مسئله آشنایی به علم اقتصاد تنها این نیست که انسان فکر کند که چه کار کند تا سود بیشتری داشته باشد، اما بخشی از  علم اقتصاد مربوط به شناسایی آسیب ها و میکروب‌هایی  است که اقتصاد را با مشکل مواجه کرده و بخشی از این مشکلات به قوه قضاییه مرتبط است که باید شما از ما مطالبه داشته باشید.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: امام علی (ع) زمانی که به بازار می آمدند، می‌فرمودند بازاریان قبل از این که وارد تجارت شوید، علم تجارت را بیاموزید، بسیاری از اشکالاتی که در بازار وجود دارد، منشأ آن‌ها ناآگاهی به علم و فقه اقتصاد  است.

وی افزود: دستور می دهم که در دادستانی کل کمیته تشکیل شود که این کمیته موظف است با اتاق بازرگانی همکاری کند و چون در دادستانی تشکیل می شود با سایر استانها همکاری داشته باشند.

دادستان کل کشور گفت: قاضی باید استقلال داشته باشد اما باید از دیگران مشورت بگیرد، این کمیته می تواند به قضات مشورت دهد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: ما مسئله مبارزه با فساد را زیاد می شنویم، اما فساد در کشور آن چنان زیاد نیست، اما همان مقدار هم زهر مهلک است و ضرر دارد، اگر در بخش اداری فساد می بینیم ناشی از عملکرد خود ما است.

وی افزود: بخش خصوصی هم در فساد در اقتصاد نقش دارد.

در حال تکمیل...

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۹:۴۰:۱۰ دیده شده : ۸۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۵۲
  • تعداد حاضران : ۱۸۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها