freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

استاندار واسط عراق در سفر به ایلام:
اشتراکات فرهنگی بین استانهای مرزی ایران و عراق ظرفیت مهمی برای توسعه روابط دو کشور است
سرویس ایلام-استاندار واسط عراق گفت: اشتراکات فرهنگی بسیار قوی بین مردم ایران و عراق خصوصاً استانهای مرزی دو کشور ظرفیت بسیار مهمی برای توسعه روابط دو کشور است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس مالک خلف وادی در سفر به استان ایلام و شرکت در مراسم اختتامیه برگزاری دوره آموزشی جوش آرگون برای کارآموزان استان واسط عراق بیان کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای کارآموزان فنی استان واسط عراق در ایلام یکی از مهمترین دستاوردهای همکاری های این دو استان مرزی است.
وی افزود: نزدیکی دو استان ایلام و واسط عراق و وجود اشتراکات فرهنگی و اجتماعی بین این دو استان زمینه بسیار مهمی برای توسعه روابط دو استان و به تبع ان دو کشور ایران و عراق است.
تحصیل کارآموزان عراق در ایلام دستاورد مهمی از ارتباطات دو استان است
استاندار واسط عراق تصریح کرد: ظرف دو سال اخیر در سفرهای مقامات دو طرف تفاهم نامه های متعددی بین استانهای ایلام و واسط عراق به امضاء رسیده است که امروز فارغ التحصیل شدن کارآموزان عراقی در یکی از رشته های فنی پرکاربرد یکی از مهمترین دستاوردهای این تفاهم نامه ها بوده است.
مالک خلف وادی تصریح کرد: اشتراکات فرهنگی مهمی بین استانهای ایلام وواسط عراق وجود دارد که در صورت تقویت و بکارگیری این اشتراکات می توان روابط استان را به الگویی برای گسترش روابط دو کشور تبدیل کرد.
وی با اشاره به اینکه استان ایلام پیشرفتهای اقتصادی و فنی زیادی را پشت سر گذاشته است افزود: ما در کشور عراق و در همسایگی ایلام مایل هستیم که از تجربیات توسعه شهرکهای صنعتی ایلام در کشور مان و در استان واسط بهره گیری نماییم.
استاندار واسط عراق تصریح کرد: برگزاری دوره جوش آرگون برای کارآموزان عراقی دستاورد موثری برای ما بوده و امیدوار هستیم در آینده بتوانیم با همکاری مسئولان استان ایلام این آموزش ها را در رشته های دیگر نیز برای کارآموزان عراقی برگزار نماییم.
به گزارش کردپرس برگزاریدوره تخصصی جوش آرگون برای کارآموزان استان واسط عراق در اجرای یکی از تفاهم نامه های آموزشی بین دو استان واسط و ایلام بوده که از 24 مهرماه سال جاری آغاز و 17 دیماه به پایان رسید که 18 نفر از اتباع عراقی تحت آموزش در دوره حضور دارند
مالک خلف وادی استاندار واسط عراق در سال جاری برای چندمین بار است که به استان ایلام سفر می کند و پیش از این نیز در ایام اربعین به استان ایلام سفر کرده بود.

کد مطلب: 121065  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳  |  ساعت: ۹ : ۱۸

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۹:۴۳:۳۰ دیده شده : ۳۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۹۹
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها