freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جنبش اسلامی نیجریه از رئیس‌جمهور این کشور خواست دستور آزادی دبیرکل و سایر اعضای این جنبش را صادر کند.

جنبش اسلامی نیجریه خواستار آزادی شیخ زکزاکی شدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه العالم، اعتراضات به ادامه دستگیری غیرقانونی شیخ زکزاکی رو به افزایش است. 

وبسایت «گاردین. ان‌جی» روز دوشنبه گزارش داد اعضای جنبش اسلامی نیجریه از محمدو بوهاری، رئیس‌جمهور این کشور، خواستند شیخ زکزاکی- دبیرکل این جنبش- همسرش و سایر اعضای این گروه را آزاد کند. 

بیانیه «ابراهیم موسی»، سخنگوی جنبش اسلامی از رئیس‌جمهور خواسته است از دستور دادگاه فدرال تمکین کند و اقدامات لازم برای آزادی شیخ زکزاکی را انجام دهد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «دولت فدرال باید اتهام‌زنی به این جنبش را در خصوص زیر پا گذاشتن قوانین کشور متوقف کند؛ آن هم زمانی که خودش نمی‌تواند از حکم یک دادگاه فدرال که بیش از یک سال پیش صادر شد، تمکین کند.» 

به گفته موسی، طعنه‌آمیز است که بوهاری در پیام خود به مناسبت فرا رسیدن سال نوی میلادی، شیعیان نیجریه را «برادران و خواهران خود» نامید. 

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «ما تمامی اقدامات خشونت‌آمیز و قتل فرا‌قضایی اعضایمان را در دادگاه‌ها به چالش کشیده‌ایم. ما حتی در مواجهه با اذیت و آزار و اتهام‌زنی، از قوانین کشور تبعیت کرده‌ایم.... اعضای جنبش اسلامی رفتاری صلح‌طلبانه داشته‌اند و خودشان، اجرای قانون را بر عهده نگرفته‌اند و یا از قوانین مشروع کشور، تخطی نکرده‌اند. ما در حالی که می‌دانیم دولت تمایل دارد احکام دادگاه‌ها را زیر پا بگذارد، در دادگاه‌ها به دنبال احقاق حقوقمان بوده‌ایم.» 

موسی همچنین این اتهام را که جنبش اسلامی و شیعیان این کشور، همچون جزیره‌ای مجزا و دور افتاده هستند رد کرد. وی از رئیس‌جمهور خواست قتل اعضای جنبش اسلامی را در ایالت‌های مختلف بررسی کند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۹:۴۶:۴۷ دیده شده : ۲۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۴۱
  • تعداد حاضران : ۲۰۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها