freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۵۲۷۵۵

۶۸  بازدید

فریور خراباتی در روزنامه آرمان امروز نوشت:

خب این روزها شبکه‌های اجتماعی به سرعت رشد پیدا کرده‌اند و شبکه‌هایی مانند تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و... بخشی از زندگی مردم و حتی شخصیت‌های سیاسی شده اند.

موضوع اینجاست که ما تکلیف خودمان را در برخورد با این شبکه‌ها نمی‌دانیم. مثلا عادل فردوسی پور در برنامه نود می‌خواهد آدرس کانال تلگرام بدهد، می‌گوید:‌«بزنید @ نود، عضو بشید!»

خب عضو کجا داداش من؟ تازه از این بدترش را هم داشته ایم؛ در رادیو می‌گویند: «لطفا عضو آبراه ما (کانال ما!) توی اون شبکه اجتماعی که آبی رنگه یه نامه رو موشک کردن دارن پرتاب می‌کنن (تلگرام رو می‌فرمایند!) شده و حالشو ببرید!».

همین روزهاست که فرهنگستان زبان فارسی بیاید برای این شبکه‌های اجتماعی معادل فارسی راه اندازی کند که دیگر معرکه خواهد شد.مثلا معادل فارسی «توئیت» می‌شود «جیک‌جیک کردن!» و «هشتگ» را «مربع!» می‌نامند، ‌آن وقت مجری تلویزیون می‌گوید: «بینندگان عزیز لطفا نظرات خود را با استفاده از مربع و برنامه ما، جیک جیک کنید!».

مشکل اینجاست که بالاخره ما یا یک چیزی را قبول داریم یا قبول نداریم. مگر شبکه اجتماعی سیگار فیلتردار است؟! این روزها اغلب نمایندگان مجلس و شخصیت‌های سیاسی در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند.

اصلا خود وزیر ارتباطات عضو اینستاگرام است، آن وقت اسم این شبکه را نمی‌آورد، بنابراین اگر ما اسم اینستاگرام را «عکس الکی بذار، لایک بگیر!» بگذاریم، مشکل حل می‌شود؟ اگر «فیسبوک» را «صورت کتاب!» بنامیم درست می‌شود؟

اگر اسم «واتزاپ» را «چه اپ است» بگذاریم، کار تمام است؟ اگر توئیتر را «محل جیک جیکیدن!» بنامیم چه؟ بیاییم برای یک بار هم که شده مشکلات این شبکه‌های اجتماعی را حل کرده و تکلیف خودمان را با آنها مشخص کنیم، زحمت می‌شود اما دست‌تان درد نکند!

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵:۱۰ دیده شده : ۷۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۹۸
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها