freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

آیدین سیارسریع در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

من این کلش آو کلنز را بازی نکرده‌ام ولی چند روز پیش که یکی از مسئولان خبر فیلترش را داده بود و گفته بود باید به خاطر ترویج اعمال خشونت‌آمیز، جلوگیری گردد به ویکی‌پدیا رفتم تا ببینم این کلش چیست که همه را درگیر کرده که متاسفانه به حقایق تلخی برخورد کردم که خواندنش دل هر انسان با وجدانی را به درد می‌آورد.

در معرفی این بازی آمده که: «کلش آو کلنز» به معنی «جنگ قبایل» یک بازی «رایگان» «تلفن همراه» و «تبلت» به صورت «آنلاین» به سبک «بازی ویدیویی راهبردی» است که آن را شرکت «سوپرسل» در «فنلاند» طراحی كرده است.

شما ببینید تنها در تعریف این به اصطلاح بازی موبایلی در دو خط 9 عبارت مجرمانه وجود دارد.

1) کلش آو کلنز: ترویج فرهنگ بیگانه از طریق نام‌گذاری‌های غیرفارسی در حالی که دوستان در فرهنگستان زبان فارسی صبح تا شب مشغول زحمت هستند. اگر نیت سازندگان این بازی خیر بود چرا نام آن را «نان داغ، کلنز داغ» قرار ندادند؟

2) جنگ قبایل: ترویج خشونت و جنگ‌طلبی، تشویق به قبیله‌گرایی و شکستن وحدت ملی، تفرقه اندازی در بین اقوام و قبایل و... .

3) رایگان: آدمی که نیتش خیر باشد چیزی را رایگان در اختیار عموم قرار می‌دهد؟ آدم درست و حسابی و با نیت پاک از سازمان‌های دولتی پول می‌گیرد، محصول فرهنگی تولید می‌کند و در آخر به همان سازمان می‌فروشد. رایگان چیه دیگه؟

4) تلفن همراه و تبلت: تلف کردن عمر جوانان با سرگرم کردن آن‌ها به بازی‌های بیهوده و زل زدن به گوشی در حالی که طبق برنامه‌ریزی‌های ما عمر جوانان باید با دانشگاه و گرفتن مدرک و رفتن به سربازی تلف شود.

5) آنلاین: آنلاین کلا مشکل دارد.

6) بازی ویدیویی راهبردی: این هم مشکل دارد و مشکلش این است که من نمی‌فهمم یعنی چه.

7) سوپرسل: شیوع سل، وبا و طاعون از طریق صفحات گوشی‌های تلفن همراه با هدف کاهش جمعیت کشور.

8) فنلاند: توهین به حضور دوست و برادر ارجمند، همان نماینده سابق دلواپس مجلس براي تبلیغات فرهنگی در فنلاند.

و اما در ادامه در تبیین داستان این بازی در سایت مشکوک ویکی‌پدیا آمده است: در این بازی شما هدایت قبیله‌ای کوچک را به عهده می‌گیرید.

در این بازی چهار عنصر بسیار مهم وجود دارند: طلا، اکسیر، اکسیر سیاه و الماس. اکسیر ماده‌ای به رنگ «بنفش» است که توسط دستگاه‌های سازنده اکسیر تولید می‌شود و نقش بسیار مهمی در پیشرفت قبیله شما دارد.

با این توضیح مشخصا دست‌های پشت پرده در طراحی و ساخت این بازی آشکار می‌شود. عده‌ای در پس پرده، این بازی را طوری طراحی کرده‌اند که بگویند اگر «اکسیر بنفش» به دست نیاورید پیشرفت نخواهید کرد.

دولت به اصطلاح یازدهم بداند که با این اقدامات و پیاده‌سازی بازی‌های روانی بر ذهن و روح جوانان نمی‌تواند ره به جایی ببرد و بهتر است به جای ترویج خشونت، برجام را پاره کند تا بتوانیم بدون موانع قانونی با دنیا بجنگیم!

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹:۶ دیده شده : ۶۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۸
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها