freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

پژوهشگر ارشد انستیتو مطالعات مسکو؛
روسیه دست ترکیه را در تعقیب کُردهای سوریه باز می گذارد
سرویس جهان – نودار موساکی معتقد است ترکیه این حقیقت را دریافته است که روسیه دست این کشور را در تعقیب کردهای سوریه و اقدام علیه آنها باز می گذارد و گفتگو و بهبود رابطه آنکارا با روسیه در همین راستا می باشد.

به گزارش کردپرس،نودار موساکی، پژوهشگر ارشد انستیتو مطالعات شرقی مسکو در مصاحبه با اندیشکده والدای کلاب روسیه گفت: تلاش های اخیر ترکیه برای بهبود رابطه با روسیه در راستای جلب رضایت روسیه برای تعقیب نیروهای کرد در سوریه است. تغییر سیاست ترکیه در سوریه به این دلیل است که آنکارا می خواهد روسیه در مقابل اقدامات این کشور در مناطق کردنشین سوریه بی تفاوت بماند و واکنشی نشان ندهد.

وی افزود: رهبران ترکیه دریافته اند روسیه به این کشور در اقدام علیه کردهای سوریه آزادی عمل بیشتری می دهد اما در مقابل از آنکارا می خواهد با پیشروی ارتش سوریه مخالفت نکند.

با این حال، این کارشناس مسائل سیاسی معتقد است ترکیه در سیاست های کنونی خود علیه کردهای سوریه موفقیت حاصل نخواهد کرد زیرا آمریکا اجازه نخواهد داد آنکارا عملیات همه جانبه علیه کردهای سوریه در پیش بگیرد اگرچه چشم خود را بر برخی اقدامات ترکیه علیه کردها بسته است.

نودار موساکی گفت: ترکیه همزمان به دنبال حذف طبقه سیاستمداران کرد این کشور و ممانعت از پیشروی کردهای سوریه است.

وی درباره رابطه میان آمریکا و کردهای سوریه گفت: کردهای سوریه هم درک کرده اند که ترکیه در سیاست ضدکردی خود حمایت هایی را کسب می کند و دولت سوریه هم بعد از آزادسازی حلب برای غلبه بر کردها خواهد کوشید، برای همین کردهای سوریه خود را در وضعیت بغرنجی می بینند و آمریکا را تنها امید خود می دانند.

این کارشناس روسی حمایت آمریکا از کردهای سوریه را در همین راستا می داند و می گوید از نظر آمریکا کردها تنها نیروی غیردینی هستند که با داعش در سوریه مبارزه می کنند. تحولات اخیر سوریه که بدون حضور آمریکا و اغلب بر سر مسئله کردی اتفاق می افتد باعث نزدیک تر شدن آمریکا و کردهای سوریه می شود.

 

لینک ورود به کانال رسمی تلگرام کردپرس؛

کد مطلب: 121096  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳  |  ساعت: ۱۴ : ۳۴

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰:۲۴ دیده شده : ۴۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۷۶
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها