freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی کرمانشاه:
اختصاص نزدیک به 10 میلیارد تومان جهت اشتغالزایی معلولان به استان کرمانشاه
سرویس کرمانشاه- معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی کرمانشاه گفت: بهزیستی استان کرمانشاه متعهد گردیده که در سال 95 برای یک هزار و 980 نفر از معلولان استان با اعتبار 9 میلیارد و 870 میلیون تومان شغل ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، منوچهر محمدی امروز در یک نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه بهزیستی نهادی حمایتی در کشور است که وظیفه خدمت رسانی به مددجویان و معلولان جامعه را دارد، اظهارداشت: بهزیستی نقش عمده ای در تحقق عدالت اجتماعی دارد از این رو این نهاد دارای جایگاهی ویژه است.
وی با بیان اینکه مددجویان این نهاد قاطبا از اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه هستند، ادامه داد: در آموزه های دینی و آیات و روایات دین اسلام خدمت رسانی به محرومین موردتوجه قرار گرفته است.
معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی کرمانشاه  تصریح داشت: این معاونت در 4 بخش مسکن، اشتغال، مشارکت و مراکز غیر دولتی به مددجویان و معلولان ارائه خدمت می کند.
وی به خدمات ارائه شده بخش مسکن این نهاد در9 ماهه اول سالجاری اشاره کرد و افزود: افرادی که واجد شرایط مسکن هستند افراد آسیب پذیر، خانواده های دارای دو معلول یا بیشتر، زنان و دختران خود سرپرست بالای 35 سال سن، افراد بی سرپرست یا بد سرپرست و... هستند که به دو گروه خانواده های ساکن در روستاها و خانواده های ساکن در شهر ها تقسیم می شوند.
محمدی تاکید کرد: تا کنون 49 خانواده روستایی که دارای دو معلول یا بیشتر هستند در استان شناسایی شده اند که 36 خانواده از این تعداد جهت دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی و برای 9 مورد دیگر نیز در مرحله انعقاد قرارداد با بانک قرارداریم.
 وی با اشاره به اینکه تامین و ساخت مسکن خانواده های دارای دو معلول یا بیشتر روستاها طبق تفاهم نامه است که بین بهزیستی، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان منعقد شده است، اظهارداشت: مجموعا به هرکدام از این خانواده های دارای شرایط فوق در روستاها 36 میلیون تومان شامل 18میلیون تومان کمک بلاعوض و 18 میلیون تومان وام کارمزد دار اعطا خواهد شد.
معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی کرمانشاه گفت: طبق تفاهم نامه مذکور زمین ساخت مسکن این خانواده ها بصورت رایگان توسط بنیاد مسکن در اختیار آنان قرارداده می شود و تمام هزینه انجام انشعابات شامل آب، برق و گاز بصورت رایگان برای آنها صورت می گیرد.
وی در ادامه درخصوص خدماتی که به خانواده های دارای یک معلول ارائه می شود نیز اضافه کرد: از طرف سازمان بهزیستی کشور سهمیه استان کرمانشاه 232 مورد است که 8 میلیون کمک بلاعوض و 18میلیون وام کارمزد دار به آنها تسهیلات مسکن داده می شود.
محمدی تاکید کرد: تاکنون توانسته ایم به 68 مورد از این خانوار ها تسهیلات را ارائه دهیم.
این مسئول در بهزیستی کرمانشاه به بیان تسهیلات در نظرگرفته شده برای خانواده های شهری که دارای دو معلول یا بیشتر هستند پرداخت و متذکرشد: سهمیه ای که برای خانواده های دارای دو معلول یا بیشتر در سالجاری برای ما معین شده بود 242 خانوار است که با هماهنگی بنیاد مسکن، بهزیستی، بنیاد مستضعفان و انجمن خیرین استان 132 خانواده از این تعداد با تسهیلات 30 میلیون تومان کمک بلا عوض اعطا گردیده است.
وی به بیان خدمات ارائه شده در بخش مشارکت ها پرداخت و بیان داشت: با توجه به اینکه خدمت رسانی به قشر عظیم مددجویان و خانواده های معلولین به تنهایی در توان بهزیستی نیست، در ابن راستا نیازمند کمک خیرین و سایر ارگانها هستیم.
معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی کرمانشاه ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه با آزمایشگاه ها، داروسازها، پزشکان، پیراپزشکان و نیز انعقاد تفاهم نامه ای با عنوان طرح سلامت با ادارات استان که در آن کارمندان این ارگان ها 4 رقم آخر فیش حقوقی خود را به بهزیستی کمک میکنند از جمله کارهای صورت گرفته جهت کمک به خانواده های تحت پوشش بهزیستی است.
وی در تشریح فعالیت های بخش اشتغال این نهاد نیز گفت: طبق تعهدی که در سال 95 برای ما در نظر گرفته شده باید برای یک هزار و 980 نفر از معلولان استان شغل با اعتبار 9 میلیارد و 870 میلیون تومان ایجاد کنیم که این رقم تا پایان آذر ماه به 652 نفر با اعتبار 9 میلیارد و 615 میلیون تومان وام پرداخت و به بانکها معرفی شده اند.
محمدی میزان وام پرداختی برای ایجاد اشتغال خرد برای هر مددجو را 15 میلیون و مشاغل خانگی را 5 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: از 1980 نفرتعهد ایجاد شغل تا پایان آذر ماه 1339نفر آن تحقق یافته است.

وی در خصوص فعالیت های بخش غیردولتی نیز گفت: اجازه صدور 52 مرکز غیر دولتی که سازمان بهزیستی بخشی از کارهای خود را به آنها تفویض کند از جمله تاسیس مهدکودک، مراکز خدمات به کودکان بی سرپرست و خیابانی، دختران سرپرست، کلینیک و اورژانس مددکاری، توان بخشی معلولین، حرفه آموزی معلولین و ... به سازمان بهزیستی اعطا شده که در حال حاضر 536 موسسه از این مراکز در سطح استان مشغول فعالیت هستند.

کد مطلب: 121113  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳  |  ساعت: ۱۶ : ۱۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶:۱۲ دیده شده : ۳۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها