freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


پرونده الکترونیکی سلامت برای شهروندان مهاباد تشکیل شد
سرویس آذربایجان غربی- رئیس مرکز بهداشت مهاباد گفت:تاکنون برای 120 هزار شهروند مهابادی پرونده سلامت الکترونیکی تشکیل شده است.

 به گزارش کردپرس کریم علیزاده آذر امروز دوشنبه (13دیماه) در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر افزود:این طرح در شهرستان مهاباد از 23 شهریور ماه آغاز شد و تا پایان سال جهت تکمیل اطلاعات باقی مانده ادامه دارد.
وی هدف از سرشماری را ارائه خدمات مراقبتی در کلیه مناطق شهری مهاباد دانست براساس بسته طرح تحول نظام سلامت دانست.
وی افزود:در قالب این طرح 110 پرسشگر و مأمورین سرشماری اطلاعات جمعیتی 150 هزار نفر شهروند مهابادی  را در قالب 40 هزار خانوار جمع آوری می کنند و تاکنون 32 هزار خانوار با جمعیت 120 هزار نفری توسط پرسشگران مرکز بهداشت مهاباد سرشماری  و در سامانه الکترونیکی سیب ثبت شده است.
 علیزاده آذر خاطر نشان ساخت: در جریان سرشماری پرسشگران با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر به محل سکونت خانوار مراجعه و اطلاعات جمعیت شناسی آنها را در فرم سرشماری ثبت کرده و یا فرم مربوط به آنها تحویل و ظرف 48 ساعت بایستی به نزدیکترین مرکز و یا پایگاه سلامت تحویل نمایند. سپس این اطلاعات وارد سامانه یکپارچه بهداشتی (سیب)می شود.
وی اظهار داشت: استفاده از این سامانه امکان استفاده از اطلاعات در هر زمان و با سریعترین امکان دسترسی را برای افراد فراهم و از صرف هزینه های مجدد برای تشکیل پرونده جلوگیری می کند.
رئیس مرکز بهداشت افزود:این اطلاعات به منظور انجام مراقبت های اولیه سلامت و خدمت رسانی بهتر به مردم بر اساس گروه های جامعه هدف (کودکان ، نوجوانان ، جوانان ، میانسالان ، سالمندان و زنان باردار) جمع آوری می شود .
وی ادامه داد: با دسترسی سریع ارائه دهندگان خدمات به اطلاعات سلامت و پزشکی شهروندان، مدیریت هزینه های بخش سلامت با پیشگیری از تکرار اقدامات تشخیصی، درمانی و کاهش درمان های مکرر، از موازی کاری و صرف هزینه برای انجام غربالگری سلامت مردم جلوگیری می شود.
 رئیس مرکز بهداشت شهرستان مهاباد  در ادامه از توزیع  545 سبد غذایی برای مادران باردار واجد شرایط روستایی از ابتدای سالجاری در مهاباد  خبر داد و افزود: هدف از این اقدام ارتقای وضعیت تغذیه مادران نیازمند تحت پوشش برنامه حمایت تغذیه ای است که با مشارکت بخش‌های موسسه بنیادعلوی وابسته به دفتر مقام معظم رهبری و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی انجام می شود.
وی اظهار داشت: مادران باردار دارای BMI کمتر از 18 و نیم در شروع بارداری و وزن کمتر از 45 کیلوگرم در قبل از بارداری و هموگلوبین کمتر از 11 گرم در دسی لیتر و چند قلویی و وزن گیری مطلوب در دوران بارداری بر اساس جدول میزان افزایش وزن برحسب BMI  و در نهایت مادران باردار بی بضاعت که نتوانند از سبد غذایی مطلوب برخوردار باشند مشمول دریافت سبد غذایی رایگان هستند.
علیزاده آذر گفت: مادران باردار از ابتدای شروع بارداری تا 6 ماه بعد از بارداری سبد کالایی دریافت می‌کنند. در این طرح گروه های هدف را مادران بارداری تشکیل می دهند که از طرف مراکز سلامت جامعه روستایی و خانه های بهداشت شناسایی و به مرکز بهداشت شهرستان معرفی می شوند.
وی خاطر نشان کرد: در پنجمین دوره اجرای توزیع سبد غذایی در مرکز بهداشت بین 109 خانوار واجدشرایط توزیع گردید واز ابتدای سال تاکنون نیز 545 سبد غذایی در بین مادران باردار توزیع شده است.
رئیس مرکز بهداشت تصریح کرد: این سبدهای حمایتی حاوی 15 قلم موادغذایی شامل برنج، لوبیا، عدس، گوشت مرغ، نخود، لپه، ماکارونی، عسل، خرما، تن ماهی، پنیر، روغن و حلوا شکری می باشد که میان زنان باردار و شیرده توزیع شد.
 

کد مطلب: 121110  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳  |  ساعت: ۱۵ : ۱۶

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۸:۱۴ دیده شده : ۲۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها