freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محمود حجتی در حاشیه جشنواره ملی کشاورزی ایران و تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سهم بخش کشاورزی در فضای اشتغال کشور حدود ۱۸ تا ۲۰ درصد است، گفت: ضمن اینکه بر اساس گزارش های بانک مرکزی بخش کشاورزی بیش از ۳۴ درصد در فعالیت های اقتصادی و کسب و کار کشور نقش آفرینی کرده است. وی با اشاره به تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی افزود: ما در این دوره تولیدکننده ای داشتیم که در بخش چغندرقند ۱۶۰ تن در هر هکتار تولید کرده در حالیکه متوسط تولید ملی ما در این زمینه در حال حاضر ۵۰ تن است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: کشاورزان نمونه این اعتماد را برای ما ایجاد کرده‌اند که می‌توانیم با افزایش بهره‌وری آب از مصرف زیاد این منبع اساسی جلوگیری کنیم و تولید را افزایش دهیم. حجتی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر راندمان آبیاری از حدود ۳۸ درصد به حدود ۴۴ درصد افزایش یافته است، گفت: به ازای افزایش هر درصد بهره‌وری ما می توانیم ۸۰۰ میلیون متر مکعب آب در یکسال صرفه‌جویی کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی عمده مشکل  این بخش را در زنجیره تولید و بعد از تولید محصولات عنوان کرد و افزود: تجربیات جهانی نشان می‌دهد خود تولیدکنندگان باید در این زمینه آمادگی پیدا کنند و در میدان حضور داشته باشند. البته در برخی نقاط نیز ما شاهد این هستیم که کمابیش این اتفاق رخ داده است. وی در پاسخ به این سوال که نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی چه زمانی اعلام خواهد شد و وزارت جهاد برای کنترل قیمت گوشت در بازار چه تمهیداتی را در نظر گرفته است، سکوت کرد.

در اولین جشنواره ملی کشاورزی ایران و سی و یکمین دوره انتخاب معرفی و تجلیل از نمونه های ملی بخش کشاورزی از ۱۱۸ محقق و کشاورز نمونه در زمینه های مختلف کشاورزی تقدیر به عمل آمد.

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۸:۲۳ دیده شده : ۴۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها