freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1384459/1  زمان: 16:52  1395/10/13  بازدید: 2,394

رئیس کمیته داوران می گوید اشتباهات داوری همیشه وجود دارد و از نظر ما داوری موفق است که جلوی روند اشتباهات خود را بگیرد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، فریدون اصفهانیان، رئیس کمیته داوران در حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس توجیهی نیم فصل دوم دانش افزایی داوران لیگ برتر فوتبال گفت: خیلی خوشحالیم شاهد حضور شما در این همایش هستیم. در چند فصل گذشته شاهد این بودیم که کلاسها را در تهران برگزار می کردیم، اما به دلیل شرایط آب و هوایی خوب جزیره کیش تصمیم گرفتیم این سمینار را در کیش دنبال کنیم. 

 

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به جوانگرایی که در دستور کار کمیته و دپارتمان داوران قرار دارد، قصد داریم نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشیم و کیفیت را به کمیت ترجیح می دهیم. در همین راستا تعداد داوران را نسبت به نیم فصل اول کاهش دادیم تا واقعا داورانی که توانایی قضاوت در لیگ برتر را دارند در این سمینار حاضر باشند.

 

رئیس کمیته داوران در ادامه بیان کرد: از آنجایی که رکن اساسی فوتبال داوران هستند باید به یکسری از رفتارهای خود بیش از پیش توجه کنند. در داوری روز دنیا شاهد سختگیری های بیشتر نسبت به چند سال پیش در گزینش داوران هستیم و این پروسه بسیارسخت تر از گذشته شده است، چرا که نقش داوران در نتیجه مسابقه بسیار موثر است.

 

عضو هیات رئیسه فدراسیون در خصوص عملکرد داوران در نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: اشتباهات داوری همیشه وجود دارد و از نظر ما داوری موفق است که جلوی روند اشتباهات خود را بگیرد. در مجموع عملکرد داوران را مثبت ارزیابی می کنم و اگر اشتباهی هم بوده تاثیرگذار نبوده است. به هر حال نیاز است داوران با آموزشی که در نیم فصل می بینند علم خود را به روز کنند تا در نیم فصل دوم با اطلاعات بیشتر و اشتباهات کمتر در میادین حاضر شوند. بدون تردیدآمادگی جسمانی پیش نیاز داوری است و بعد از آن مسائل فنی و روحی روانی اهمیت بسیاری دارد. 

 

اصفهانیان در ادامه افزود: برگزاری چنین دوره ها و کلاسهایی با حمایت فدراسیون فوتبال باعث می شود تا داوران اشتباهاتشان کاهش پیدا کند و داوران جوان شکوفا شوند و در کل عملکرد آنها بهتر از قبل شود که به نفع جامعه داوری است.  فدراسیون فوتبال با حمایت های نامی نو – حامی  از لحاظ آموزش برای داوران کارهای بسیاری انجام داده است که در کمتر جایی از دنیا شاهد برگزاری کلاسهای داوری به این پیوستگی هستیم.

 

رئیس کمیته داوران در پایان با تشکر از میزبانی منطقه آزاد کیش گفت: از مونسان، مدیرعامل منطقه آزاد کیش تشکر ویژه ای به دلیل میزبانی این دوره توجیهی برای داوران لیگ برتر فوتبال داشته باشم. همچنین از مهندس ثابت پی، مدیرعامل شرکت نامی نو به دلیل همکاری همه جانبه ای که با کمیته و دپارتمان داوران دارد و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد تا شرایط مناسبی را برای تمامی داوران در رشته های (فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی) فراهم کند.

 


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۸:۵۵ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۱۳
  • تعداد حاضران : ۱۹۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها