freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی:
470 هزار نفر در آذربایجان‌غربی دارای کارت الکترونیکی مرزنشینی شدند
سرویس آذربایجان غربی- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هم‌اکنون 474 هزار و 385 نفر در استان دارای کارت الکترونیکی مرزنشینی هستند.

به گزارش کردپرس، جعفرصادق اسکندری در دومین جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان آذربایجان غربی اظهار داشت: هم‌اکنون 538 هزار نفر مشمول مرزنشین در استان وجود داشته که می‌توان برای آنان ارائه خدمت کرد و خوشبختانه تمامی مسائل مربوط به آنان نیز در سامانه الکترونیکی ثبت شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: علاوه بر این، هم‌اینک 66 هزار و پنج نفر در قالب جمعیت عادی و 408 هزار و 380 نفر تحت عنوان مناطق محروم در سامانه ثبت نام و کارت الکترونیکی برای آنان صادر شده است.
وی بیان کرد: پس 474 هزار و 385 نفر دارای کارت الکترونیکی مرزنشینی در استان بوده که می‌توان برای آنها ارائه خدمات کرد و از سوی دیگر، سهمیه‌ای که برای آنان تعیین می‌شود برابر مصوبه هیئت دولت، برای مناطق عادی 80 و برای مناطق محروم 160 دلار برای هر نفر در نظر گرفته شده است.
اسکندری با اشاره به اینکه هم‌اکنون 28 شرکت تعاونی برای مرزنشینان ارائه خدمات انجام می‌دهند تصریح کرد: این 28 شرکت تعاونی، 60 هزار و 227 خانوار را تحت پوشش خود قرار دادند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی افزود: 60 هزار و 227 خانوار عضو 28 شرکت تعاونی استان آذربایجان‌غربی، دارای اعضای 218 هزار و 633 نفری هستند.
وی بیان کرد: متاسفانه از مجموع 474 هزار و 385 نفر دارای کارت الکترونیکی مرزنشینی در استان، 255 هزار نفر یعنی بیش از 50 درصد آنها غیرفعال هستند.
اسکندری با بیان اینکه میزان سهمیه ارزی که تا امسال به صورت علی‌الحساب در استان برای آنان پرداخت شده 27 میلیون دلار بوده است گفت: این در حالی است که تاکنون 20 میلیون دلار آن مورد استفاده قرار گرفته شده است.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی افزود: گاهی اینگونه تلقی می‌شود که سهمیه ارزی یعنی ارز در اختیار شرکت‌های تعاونی قرار گیرد در حالی که چنین نیست و این مبادلات ارزی به گونه‌ای است که در وهله نخست باید صادرات در مرزها انجام شده و در قالب این صادرات نیز، یک اقلامی برای کشور وارد شود.
 

کد مطلب: 121153  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴  |  ساعت: ۱۰ : ۲۰

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷:۲۸ دیده شده : ۱۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۷۶
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها