freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه:
احیای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند برنامه ریزی است
سرویس کرمانشاه- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمانشاه گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند برنامه ریزی است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، آیت الله مصطفی علما امروز در جلسه امربه معروف و نهی از منکر با تاکید بر لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهارداشت: 124 هزار پیامبر برای احیای امر به معروف و نهی از منکر آمدند که در جامعه امروز احیای این دو فریضه مستلزم برنامه ریزی و کار ریشه ای است.
ایشان در ادامه به رایج بودن فرهنگ اسم بردن اشخاص در مجالس ترحیم استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این رسم در استان های دیگر انجام نمی شود زیرا مجالس ترحیم و فواتح برای تذکر به زندگان است.
امام جمعه شهر کرمانشاه تصریح داشت: در گذشته در مجالس ترحیم و فاتحه خوانی مداحان تنها به تلاوت قرآن می پرداختند و رسم نام بردن از اشخاص رایج نبوده است.
ایشان با بیان اینکه در طی سالهای گذشته تذکرات جدی و بسیاری برای ترک اسم بردن از اشخاص در مجالس ترحیم داده شده که کارایی نداشته است، عنوان کرد: برای حل این مشکل باید تدبیر و اقدامی قاطع و ریشه ای صورت گیرد تا اینگونه رسم ها برداشته شود.
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: با حرف زدن کار درست نمی شود بلکه باید حسابی ورود پیدا کرد و برای مقابله با این فرهنگ رایج شده اتاق های فکر و تصمیم گیری تشکیل شود و قاریان و مداحان را توجیه کرد.
ایشان در پایان یادآورشد: در گذشته حتی زمانی که علمای بزرگ در مجالس ترحیم و فاتحه خوانی حضور می یافتند اسمی از آنها برده نمی شد زیرا که چنین رسومی معمول نبود.

کد مطلب: 121130  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴  |  ساعت: ۵ : ۱۱

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶:۲۱ دیده شده : ۳۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۶۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها