freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۵۴۲۵۴

۱۳۲  بازدید

آیدین سیارسریع در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت:

در ادامه راز بقای بی قانون، امروز به ذکر حقایقی در مورد سوسک ها می پردازیم.

یک)

«سوسری» یا همان سوسک حمام که ما به اشتباه به آن «سوسک» می‌گوییم حشره‌ای است بالدار و سخت جان، گرمادوست، تاریک پسند و علاقمند به مقولات غیربهداشتی. طبق آمار رسمی سوسک ها بعد از صدف طاهریان دومین موجود منفور نزد زنان قلمداد می‌شوند.

دو)

سوسک‌ها از 400 میلیون سال پیش روی زمین زندگی می‌کنند. یکی از دلایل انقراض برخی گونه‌های این حشره به استناد تاریخ طبری حشره‌ها یعنی تاریخِ (کمی مکث می کند) همان تاریخ حشره‌ای ... قدرت نمایی و شوآف جانوران نر برای جانوران ماده است. به این ترتیب که جانور ماده به محض مواجهه با سوسک جیغ می‌کشید و از جانور نر استمداد می‌نمود و جانور نر نیز با کشتن سوسک فلک زده، خود را نزد ماده مردی جذاب و قوی نشان می‌داد. از همین رو سوسک‌ها از قدیمی‌ترین کشتگان راه عشق هستند. شاید بپرسید با وجود رابطه‌های عشقی فراوان در این چهارصد میلیون سال سوسک‌ها چطور توانسته‌اند منقرض نشوند و دوام بیاورند، جواب این است که هشتاد درصد جانوران نر اعتقاد داشتند که آنها از سوسک نمی‌ترسند بلکه چندششان می‌شود و ترجیح می‌دادند از طریق سیکس پک، آیس پک (ابزار مخ زنی در عصر یخبندان) و هاچ بک (ابزار دوردور در دوره اول زمین شناسی) توجه جفت موردنظر را به خود جلب کنند.

سه)

سوسک‌ها موجودات بدغذایی نیستند و به همه چیزخواری معروفند. با این حال یک سوسک آفریقایی با اشاره به برخی افراد در برخی دستگاه‌ها گفت: با این همه ادب حکم می‌کند که در پیشگاه این عزیزان دو زانوی ادب بر زمین بگذاریم و در مکتبشان تلمذ کنیم. چون ما هرچیزی هم که بخوریم دیگر از عهده دریاخواری و جنگل خواری و زمین خواری برنمی‌آییم، شاید بنا بر اقتضای طبیعت گاهی کوهخواری دیگران را بکنیم ولی حالا حالاها کار داریم تا به این گونه از آدمیان برسیم!

چهار)

جالب است بدانید که زندگی سوسک‌ها به دهان یا بینی بستگی ندارد. این که سوسکی سرش بریده شود و به زندگی ادامه دهد در بین سوسک‌ها بسیار عادی و طبیعی است، زیرا آنها می‌توانند از منافذ دیگر بدنشان تنفس کنند. دقیقا مثل فساد می‌ماند، سرش را می‌زنی، تهش را می‌زنی، باز می‌بینی راه می‌رود و همه جا حضور دارد. زیاد شدن این موجودات گاهی باعث می‌شود که آدم بالاجبار خانه‌اش را برای مدتی تخلیه کند.

پنج)

سوسک برعکس بقیه جانوران در ادبیات جایگاه ویژه‌ای ندارد. فقط آن زمان که تلویزیون نبود تا خاله‌ها اینقدر لوس و بی‌مزه جلوه کنند یک بار در جایگاه خاله ایفای نقش کرده و متل ایرانی خاله سوسکه را ساخته است. در خلاصه داستان خاله سوسکه اینگونه آمده که پدر خاله سوسکه از بی شوهر ماندن دخترش خسته می‌شود و به او پیشنهاد می‌کند که برای شوهر کردن از خانه خارج شود. خاله سوسکه به سوی همدان حرکت می‌کند و در طول مسیر کسبه بازار از جمله قصاب و نانوا از او خواستگاری می‌کنند و خاله سوسکه می‌پرسد اگر من زن شما شوم، شما مرا چگونه مورد ضرب و شتم قرار خواهید داد؟ و هر کدام روش خاص خود را در اعمال خشونت علیه زنان عرضه می‌کنند. در نهایت خاله سوسکه به آقا موشه می‌رسد و سوال خشونت آمیزش را مطرح می‌کند و آقا موشه با ملاطفت می‌گوید با دمم بر چشمش سرمه می‌کشم. پس خاله سوسکه پیشنهاد آقا موشه را قبول می‌کند و با هم ازدواج می‌کنند. این که چرا انسان‌ها از از یک سوسک خواستگاری می‌کردند و در نهایت یک سوسک، حاضر به ازدواج با یک موش می‌شود بر ما پوشیده است و امید است که نشانه شناسان، ادیبان و اهل فن یک روز به معنی این داستان پی ببرند و بفهمند اساسا چرا اینگونه شده است! به امید آن روز.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵:۱۲ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۱۸
  • تعداد حاضران : ۱۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها