freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


زخمی شدن دو نفر از کارشناسان اداره میراث فرهنگی در درگیری با حفاران غیر مجاز در بانه
سرویس کردستان؛ در یک حمله مسلحانه حفاران و قاچاقچیان مواریث فرهنگی در شهرستان بانه سه نفر از جمله دو نفر از کارشناسان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه و یک نفر از اعضای انجمن میراث فرهنگی این شهرستان به شدت زخمی شده و به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش کردپرس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان؛ براساس وظایف سازمانی و سرکشیها و بازدید های کارشناسان از آثار تاریخی سطح استان روز دوشنبه مورخ 13/10/95 طی بازدید کارشناسان اداره میراث فرهنگی شهرستان بانه از محل حفاری غیر مجاز صورت گرفته شده در آثار تاریخی مربوط به روستای شرگه از توابع این شهرستان، با آثار مربوط به جرم مواجه شده و برحسب وظیفه قانونی خود اقدام به ضبط آثار مربوط به حفاری غیر مجاز می کنند. پس از صورتجلسه نمودن شرح واقعه و ضبط ابزارآلات غارتگران آثار فرهنگی و تاریخی، در حین بازگشت با کمین غارتگران مواجه شده و پس از درگیری شدید مصلحانه دو نفر از کارشناسان اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بانه و یک نفر از اعضای انجمن میراث فرهنگی در حین انجام ماموریت بشدت زخمی می شوند.

که حال دو تن از آنان به دلیل شدت جراحات وارده وخیم می باشد. غارتگران پس از زخمی کردن کارشناسان میراث فرهنگی اقدام به واژگونی خودرو آنان نموده  که طی همین درگیری هم علاوه بر تخریب ماشین، متاسفانه دو انگشت دست عضو انجمن میراث فرهنگی بانه قطع می شود.
براساس گزارش آقای خندانی مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه غارتگران مواریث فرهنگی و تاریخی شناسایی شده و اقدامات اولیه جهت دستگیری این افراد در حال انجام است. و همچنین کارشناسان آسیب دیده هم اکنون در بیمارستان صلاح الدین ایوبی این شهرستان بستری می باشند. 

کد مطلب: 121164  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴  |  ساعت: ۱۱ : ۵۰

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱:۶ دیده شده : ۳۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۰۹
  • تعداد حاضران : ۱۲۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها